Jaunās džeza mūzikas arhitekts Kristians Skots koncertēs Rīgā

Komentāri

Festivāls Rīgas Ritmi 2015 piedāvā – 24. novembrī mūzikas namā Daile uzstāsies trompetists Kristians Skots (Christian Scott), informē festivāla rīkotāji.

Trompetists, producents un komponists Kristians Skots ir divkārtējs Edisona balvas laureāts un Grammy balvas nominants. Dzimis un audzis Ņūorleānā, mūziku sācis apgūt 13 gadu vecumā, pateicoties savam tēvocim – amerikāņu džeza saksofonistam Donaldam Harisonam. Kopš 2002.gada izdevis desmit ierakstus, no kuriem debijas albums Rewind That saņēmis Grammy nomināciju kā labākais mūsdienu džeza ieraksts.

Mūzikas kritiķi Skotu sauc par jaunās fusion un džeza mūzikas arhitektu – viņš ir inovatīvās mūzikas ierakstu kompānijas Stretch Music (no angļu val. stiept mūziku, stiepjama mūzika) producents un koncepta veidotājs. Mūziķis aktīvi iesaistās Stretch Music aktualizēšanā, aicinot jaunos mūziķus ”stiept” džeza ritmiskās, melodiskās un harmoniskās robežas, uzsverot, ka neviena muzikālās izpausmes forma nav pārāka par citu. Kristians vēlas radīt mūziku, kas nav piesaistīta noteiktam žanram, tekstūrai vai radīšanas procesam (angļu valodā: genre blind). Arī viņš pats ir lielisks piemērs sevis deklarētajam manifestam – Skots ir sadarbojies ar visdažādāko žanru mūziķiem, piemēram, Radiohead, Mos Def, Prince, tādejādi tiecoties radīt no žanra ietvariem brīvu mūziku.

Skaņas revolūciju Kristians Skots realizē arī kopā ar uzņēmumu Adam’s Music Instruments. Šajā sadarbībā tapuši pūšaminstrumenti, kas pārdefinē trompetes formu un pielietojumu. The Siren – trompetes un flīgelhorna apvienojums – un Reverse Flugelhorn – trompete ar reversu uzbūvi – ir tikai daži no tiem!

”Pēdējās dekādes spožākā žanra debija,” Skotu vērtē Billboard Magazine.

Biļetes uz koncertu nopērkamas visās Biļešu serviss kasēs un internetā.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl