Jaunais Rīgas teātris dosies viesizrādēs uz Čīli

Komentāri
Jaunais Rīgas teātris dosies viesizrādēs uz Čīli
Foto: Gints Mālderis

No 16. līdz 18. janvārim Jaunā Rīgas teātra (JRT) izrāde Melnais piens Alvja Hermaņa režijā tiks izrādīta starptautiskajā teātra festivālā Santiago a Mil, kas no 3. līdz 18. janvārim norisināsies Santjago Čīlē, informē teātra pārstāve Daiga Bināne.

Santiago a Mil ir viens no nozīmīgākajiem Latīņamerikas festivāliem, kas notiek jau divdesmit otro reizi. Festivālu organizē fonds Teatro a Mil, kas ir bezpeļņas organizācija, kas par savu mērķi izvirzījusi kultūras un mākslas attīstību, daudzveidību un popularizēšanu, rūpējoties, lai dažādas mākslas izpausmes formas sasniedz pēc iespējas lielāku skatītāju skaitu. Fonds veicina starptautiski atzītu ekspertu viesošanos Čīlē un tikšanās ar teātra profesionāļiem, nodrošina kultūras pieejamību un daudzveidību reģionos, kā arī organizē dažādas meistarklases un apmācības programmas. Ar festivāla pasākumu palīdzību Teatro a Mil cenšas atdzīvināt nomaļus Santjago rajonus, veicinot to attīstību, samazinot kriminogēno situāciju, piesaistot un izglītojot jaunu publiku. Fonds lielākoties visus projektus realizē ciešā sadarbībā ar dažādiem mākslas atbalsta fondiem un ārvalstu vēstniecībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopš festivāla dibināšanas izrādītas 786 izrādes no Čīles, kā arī 270 izrādes no 40 citām valstīm. Kopējais apmeklētāju skaits sasniedzis 8,6 miljonus. Pēdējos gados tas norisinājies jau sešās Čīles provincēs un piecpadsmit Santjago rajonos.

2008. gadā festivālā pirmo reizi tika pārstāvētas arī Austrumeiropas valstis – JRT izrādīja režisora Alvja Hermaņa izrādi Soņa, bet 2012. gadā festivālā piedalījās JRT māksliniece Monika Pormale.

Izrāde Melnais piens tiks izrādīta teātrī El Teatro Municipal de las Condes: tmlascondes.cl/funciones

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl