Komentāri
Izdots Aleksandra Čaka mīlestības dzejas krājums ”Debesu dāvana”
Aleksandra Čaka piemineklis Ziedoņdārzā. Foto: A.Buks

Klajā nācis Aleksandra Čaka dzejas krājums “Debesu dāvana”, kurā apkopoti Čaka mīlestības dzejoļi, kas veltīti viņa pēdējai mūzai.

Kā informē Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa-muzeja direktore Antra Medne, dzejoļu krājums ”Debesu dāvana” tika uzrakstīts nepilna pusgada laikā – 1943. gadā no 14. aprīļa līdz 4. oktobrim, un veltīts mīlestībai – dzejnieka mūzai Mildai Grīnfeldei, kura Aleksandru Čaku uzskatīja par viskrāšņāko varavīksni.

Divas spilgtas personības satikās 2. Pasaules kara laikā un kādu brīdi šai pasaulē gāja blakus. Mīlestības iespaidā radās dzeja, kura dzejnieka dzīves laikā tā arī netika izdota dzejas krājumā. Pirmo reizi tā tika izdota 1980. gadā izdevniecībā ”Liesma”, vēlāk iekļauta Aleksandra Čaka ”Kopotajos rakstos”.

Dzejoļu krājuma ”Debesu dāvana” mākslinieks Aivars Vilipsons, redaktore un pēcvārda autore – Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa-muzeja direktore Antra Medne.

Dzejas krājumu ”Debesu dāvana” iespējams iegādāties Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī-muzejā (Lāčplēša ielā 48/50 – 14). Cena EUR 5.00.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl