Izdota grāmata par “Čikāgas piecīšiem”

Komentāri
Izdota grāmata par “Čikāgas piecīšiem”
Ansambļa "Čikāgas piecīši" dalībnieks Armands Birkens sniedz autogrāfu grāmatu "Čikāgas Piecīšu brīnišķīgie piedzīvojumi" un "Hei lailī un citas Čikāgas Piecīšu dziesmas" atvēršanas svētkos "Jāņa Rozes grāmatnīcā". Foto: Ieva Lūka, LETA

Leģendārajam latviešu ansamblim ”Čikāgas piecīši” šoruden īpaši ražas svētki – vienlaikus nāk klajā divas grāmatas: Alberta Legzdiņa  ”Čikāgas Piecīšu brīnišķīgie piedzīvojumi” un ”Hei lailī un citas Čikāgas Piecīšu dziesmas” dziesmu krājums.

Caur piedzīvojumu grāmatu “Čikāgas piecīšu” dvēsele, tās autors Alberts Legzdiņš ne tikai iedos krietnu humora vitamīna devu, bet arī paplašinās apvāršņus. Jo viņa stāsti balstīti reālajā latviešu dzīvē un vēsturiski objektīvos notikumos, turklāt vismaz trīs kontinentos, kur dzīvo latvieši. Lasiet un paildziniet savu mūžu! Smejiet – un paplašiniet apvāršņus!

Ansambļa dziedātās dziesmas jau sen kā folklorizējušās cauri laikiem, vienojot dažādu paaudžu latviešus svešumā un Latvijā. Dziesmu krājums “Hei lailī un citas Čikāgas Piecīšu dziesmas” piedāvā 119 ansambļa oriģināldziesmas, to tekstus un nošu rakstus, lai beidzot ieinteresētie izpildītāji ballītēs tās varētu atskaņot bez kļūdām. Grāmatas izdevējs – “Musica Baltica”.

Ansambļa dalībnieki ieradušies Latvijā un abu grāmatu atvēršanas svētkos tiktās ar saviem draugiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl