Komentāri
Izcilais lietuviešu diriģents Ģintars Rinkēvičs viesosies Rīgā
Publicitātes foto

8. maijā Lielajā ģildē ar divu lietuviešu meistaru – diriģenta Ģintara Rinkēviča un čellista Dāvida Geringa – dalību Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris (LNSO) atskaņos Antona Bruknera Septīto simfoniju un Roberta Šūmaņa Čellkoncertu, informē LNSO sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kutuzova.

Sezonas noslēguma priekšnojautās LNSO diriģenta Ģintara Rinkēviča vadībā ielūkosies romantisma komponistu sajūtu telpās. Plaukstošajam pavasarim tik atbilstoši šķiet Antona Bruknera iedvesmas soļi saulē mirdzošajās Alpu galotnēs. Šīs pastaigas skaniskā interpretācija Septītās simfonijas ietvarā kļuvusi par vienu no nedaudzajiem laimīgas un saulespilnas mūzikas paraugiem Rietumu mūzikas vēsturē. Līdzās Brukneram izskanēs Roberta Šūmaņa Čellkoncerts ar pasaulslavenā lietuviešu čellista Dāvida Geringa ilgi gaidīto viesošanos Latvijā. Speciāli čellam, kura skanējums tik piemērots romantisma netveramās ilgošanās izteikšanai, Šūmanis komponējis tikai trīs reizes – Piecus skaņdarbus tautiskā stilā, Piecas romances, kas tika sadedzinātas 40 gadus pēc R. Šūmaņa nāves, un Čellkoncertu, kuru pats meistars dzīves laikā tā arī nedzirdēja skanam, bet klausītājiem Rīgā būs to būs iespēja novērtēt izcilā čellista D. Geringa sniegumā.

Ģ. Rinkēvičs ir viens no izcilākajiem starptautisku atzinību guvušiem lietuviešu diriģentiem. Lietuvas mūzikas un teātra akadēmijas profesors, Lietuvas Valsts simfoniskā orķestra dibinātājs, mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Kopš 2007. gada Ģ. Rinkēvičs ir arī Novosibirskas akadēmiskā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Ģ. Rinkēvičs bijis Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents, ir divkārtējs Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts un Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks.

D. Gerings ir ievērojams lietuviešu čellists un diriģents, Mstislava Rostropoviča skolnieks, pasaulē labi pazīstams un sirsnīgi gaidīts mūziķis ar plašu repertuāru no baroka līdz mūsdienām. D. Gerings uzstājies ar pasaules labākajiem orķestriem un diriģentiem. Viņa diskogrāfijā ir ap 100 ierakstu, un vairāki no tiem ieguvuši augstu atzinību, tostarp Grand Prix du Disque par Bokerīni čellkoncertu ierakstu, gada Diapason d’Or par Ditijē mūzikas ieskaņojumiem un Deutschen Schallplattenkritik balvu par Pficnera kamermūzikas ierakstu. 2013. gadā D. Gerings saņēma prestižo Echo Klassik balvu 20. un 21. gadsimta labākā kamermūzikas ieraksta kategorijā. D. Geringam čellkoncertus veltījušas vairākas mūsdienu mūzikas izcilības – Sofija Gubaiduļina, Neds Rorems, Erki Svens Tīrs un Pēteris Vasks.

Biļetes uz koncertu nopērkamas Lielās ģildes un Biļešu paradīzes kasēs, kā arī bilesuparadize.lv.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl