Komentāri
Instrumentālās rokmūzikas trio Omertà izdod ilgi gaidīto debijas albumu Crown Of Seven
Foto - Filips Šmits

Smagnējais rīdzinieku trio, kas nu jau pāris gadus, aktīvi koncertējot, paguvuši kāpt gan uz lielākām, gan mazākām skatuvēm tepat Latvijā un kaimiņvalstīs, nupat sevi pieteikuši ar savu pirmo studijas albumu.

Crown Of Seven iekļauj septiņas kompozīcijas, kas katra simbolizē vienu no septiņām cilvēka čakrām. Tām piedēvēti kristālu nosaukumi, un kopā veido vienu veselu cilvēku jeb šajā gadījumā – albumu. Grupas un albuma skanējums jūtami ataino vietu, no kurienes mākslinieki nāk, Rīgu. Caur melodiskiem ģitāras pavedieniem, kas mēdz aizvest līdz smagnējiem iekritieniem, grupas Omertà mūzika kopā rada episku, postroka atmosfēru un izjūtas.

FOTO

Albums tapis no 2013. līdz 2015. gadam, ierakstīts “dzīvajā sesijā” Hodila Records studijā ar skaņu inženiera Ģirta Laumaņa (Lomika) palīdzību, bet miksēts un “māsterēts” Mārupē, KS Records studijā, pie Kārļa Šteinmaņa. Savukārt par albuma vizuālo noformējumu rūpējusies Aija Baumane.

Sākot ar šodienu, 10. jūliju, albums pieejams šeit, vēlāk tiks nodots klausītājam arī caur Spotify un ITunes servisiem, kā arī būs pieejams CD formātā.

Grupas nosaukums Omertà cēlies no itāliešu valodas un nozīmē klusēšanas zvērestu, ko izmantoja mafija. Tas paredzēja noslēpumu un informācijas neizpaušanu autoritātēm, bet ansamblis šo nosaukumu asociē ar faktu, ka spēlē instrumentālu mūziku, bez vokālista vai lirikas.

Instrumentālais trio plašākai publikai sevi pieteica 2013. gada jūnijā, iesildot grupu Indygo koncertzālē Palladium. Kopš tā laika Omertà paguvuši uzstāties klubos gan Rīgā, gan ārpus tās, lielākajos mūzikas festivālos Latvijā, kā arī šogad, otro gadu pēc kārtas uzstāsies lielākajā Baltijas metālmūzikas festivālā Devilstone, Lietuvā. Taču vasaru noslēgs Ķekavā, festivālā Klang.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl