Komentāri

Sunset festival ietvaros 3. jūlijā Siguldas pilsdrupās uzstāsies īru dziesminieks Demjens Raiss, bet 6. jūlijā – britu alternatīvā roka grupa James. Koncerti būs pērn uzsāktās koncertsērijas, kas piedāvā izsmalcinātas, mūsdienīgas mūzikas baudījumu saulrietā, turpinājums, informē L Tips Agency.

”Šāds nosaukums festivālam nav nejaušība, jo tieši saulrietā Siguldas un Gaujas senlejas daba izgaismojas īpašās nokrāsās un valdzina ar savu vienreizīgumu. Citas tik gleznainas un harmoniskas vietas neatrast, tāpēc festivāla organizētāji plāno uz Sunset festival katru gadu aicināt pasaulē pazīstamus māksliniekus, ļaujot baudīt viņu uzstāšanās unikālā gaisotnē,” akcentē L Tips Agency pārstāve Līva Toniņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Demjens Raiss ir īru folka un indīroka dziesminieks un producents, kas pazīstams ar savām balādēm, kuras izmantotas arī virknē filmu un seriālu. Viņš vienlīdz labi pārvalda klavierspēli, ģitāru, klarneti un perkusijas instrumentus. Īpašu ievērību guvušas šādas Raisa kompozīcijas: The Blower’s Daughter (dzirdama filmā Tuvāk (Closer) ar Džūliju Robertsu un Džūdu Lovu), Cannonball, Cold Water, 9 Crimes, I Don’t Want To Change You, Volcano u.c. Karjeras laikā Demjens Raiss izdevis trīs albumus, kuru koptirāža pārsniedz 3 miljonus. Par debijas albumu 0 (2001) autors ieguva Shortlist Music Prize balvu. Nākamais albums 9 (2006) ieguva Zelta statusu Lielbritānijā. Jaunākais – My Favourite Faded Fantasy – iznāca 2014. gadā un saņēma kopumā pozitīvas kritiķu un klausītāju atsauksmes.

Raiss ir arī pilsoniski aktīvs, piemēram, enerģiski atbalstot Tibetas neatkarību un demokrātiju Birmā.

Video

Britu alternatīvā roka grupa James dibināta Mančestrā 1982. gadā. Savu karjeru īpaši veiksmīgi attīstījuši 90. gados un turpina arī mūsdienās, izdodot jaunus, pieprasītus ierakstus. Viņu pazīstamākie singli ir Sit Down, Getting Away With It All (All Messed Up), She’s A Star, Laid, Born Of Frustration un virkne citu. Vairākās valstīs, piemēram, dzimtajā Lielbritānijā un ASV, kā arī Latvijā James ieguvuši kulta grupas statusu. Viens no iemesliem noteikti ir James vokālista un līdera Tima Būta (Tim Booth) harizmatiskā personība. Kā zināms, viņš ir arī dejotājs, solomākslinieks un aktieris.

Līdz šim James izdevuši 12 studijas albumu, virkni koncertu un DVD albumu, kā arī četras izlases, kas kopā pārdotas vismaz 25 miljonu tirāžā.

18. martā iznāca James jaunākais studijas albums Girl At The End Of The World, kas pirmajā nedēļā gandrīz apsteidza Lielbritānijas topa līderes Adeles disku 25, paliekot otrajā vietā. Girl At The End Of The World ir James viens no visaugstāk novērtētajiem sasniegumiem visas karjeras laikā. Plašāku auditoriju visdrīzāk uzrunā singls Nothing But Love, apliecinot lielisku hita potenciālu.

Video

Pirmās 300 biļetes uz katru festivāla koncertu būs pieejamas par īpašu cenu – uz Demjenu Raisu par 19 eiro un uz James par 24 eiro. Biļešu iepriekšpārdošana sākas ceturtdien, 28. aprīlī, plkst. 10.00 visās Biļešu servisa kasēs un internetā.

Festivāla rīkotāji vēsta, ka, lai atvieglotu nokļūšanu Siguldas pilsdrupu estrādē un atpakaļ, no un uz Rīgas centru mūzikas mīļotājiem būs pieejams komfortabls autobuss. Cena par braucienu abos virzienos – 8 eiro.

Lasi vēl