Hand Written Story: Ceļojums, ne mūzika!

Komentāri

Sākšu kā relīzē – vakar, 9. aprīlī, lielajā radio mājā Rīgā, Doma laukumā 8, studijā, kur pirms divām dienām viesojies pats Robijs Viljamss, elektroniskās mūzikas pārstāvis Kashuks prezentēja savu mazalbumu jeb EP ar nosaukumu Hand Written Story.

Latvijas pagrīdes mūzikā šis jaunietis īpašus komentārus neprasa, bet cilvēkam no malas varētu šķist – kas viņš tāds? Nu, lūk! Katra ziņā nav nekāds pašdarbnieks, jo pēdējā gada laikā paspējis sadarboties ar tādiem pašmāju grandiem kā Instrumenti un Carnival Youth. Runājot par jaunajiem (nu jau gan laikam vairs ne tik jaunajiem) censoņiem, tieši Carnival Youth ģitārists Aleksis Luriņš uzstājās kopā ar vakardienas galveno varoni parādot, ka spēj ne tikai strinkšķināt basģitāru, bet arī ritma ģitāra viņam nav sveša.

Foto: Linda Vintere

Foto: Linda Vintere

Kopējais uzstāšanās laiks nedaudz pārsniedza 20 minūtes, bet ar to pilnībā pietika, lai Latvijas Radio 1. studiju, kurā bija sanākuši īpaši aicināti daži desmiti cilvēku, aiznestu pilnīgā mūzikas un vizuālās baudas izplatījumā. Manuprāt, tieši tas, kā Kashuks skatās uz mūziku šajā albumā, vēl lieku reizīti apliecina to, ka mūsu platuma grādi šim jaunietim sāk kļūt par šauru, un viņš vairs nevēlas asociēties ar pagrīdi. Radīt visus skaņdarbus no A līdz Z, turklāt pašam to noproducēt un sapakot tā, lai cilvēki to ir gatavi klausīties, ne visiem ir pa spēkam. “Albumā izmantotas manu vecāku klavieres, improvizētas bungas, kas darinātas no virtuves priekšmetiem un vēl viskaut kas. Beigās salieku to visu kopā, un, man šķiet, esmu panācis to, ko gribēju panākt, lai tās skaņas it kā runātu ar tevi!” stāsta pats mākslinieks. Ja nu kādam angļu valoda ir sveša, albuma nosaukums Hand Written Story tiešajā tulkojumā nozīmē Ar roku rakstīts stāsts. Tas arī ir vēstījums, ko šis jaunais cilvēks centies mums pateikt, un tas ir absolūti izdevies.

HAND WRITTEN STORY KLAUSIES ARĪ SPOTIFY

Foto ieskats prezentācijas pasākumā

To, kāpēc prezentācija notika Latvijas Radio, vaicāju pašam pasākuma organizētājam Mārtiņam Pavasarim. “Es ticu saviem māksliniekiem, kurus pats pārstāvu, tostarp arī Kashukam! Tā kā Dirty Deal Audio mani ir iekļāvis savā kolektīvā, vēlējos arī pirmo lielo albumu prezentēt atbilstošā kvalitātē un pacelt to pāri visiem “pritoniem”. Rādās, ka cilvēkiem šī ideja ir patikusi, un vakar tas tika realizēts arī darbos. Vienu dienu 1. studijā uzstājas pasaules mēroga zvaigzne Robijs Viljams, citā Prāta Vētra tur filmē videoklipu, bet vakarā tiek prezentēts lielisks pašmāju elektroniskās mūzikas produkts. Šeit mīt laba mūzika!” komentē Pavasaris.

Foto: Linda Vintere

Foto: Linda Vintere

Jāpiebilst, ka visu laiku, kamēr fonā skanēja baudāma elektronika, viesi tika cienāti ar trīs veidu Somersby sidriem, kā arī Garage zīmola Hard Lemon Tea, un neviens nepalika bez sēdvietām – koncertu varēja klausīties mīkstos krēslos. Ja nu paslīdēja garām, zemāk piedāvāju noskatīties mūsu veidoto video interviju ar pašu vakardienas galveno varoni!

Kashuks: Elekstroniskā mūzika ir mistiska būtne!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl