Grupai Aurora gaidāmā koncerttūre būs pēdējā

Komentāri

Ar koncertiem 3. jūlijā krogā Aptieka un 4. jūlijā klubā Nabaklab tiks atklāta Latvijas “underground” mūzikas leģendas – grupas Aurora – Latvijas koncerttūre.

Pagājušajā gadā pēc 22 gadu pauzes negaidīti apvienojās leģendārā pašmāju alternatīvā roka grupa Aurora, lai sniegtu vairākus pārpildītus klubu koncertus un uzstātos grupas Jumprava trīsdesmit gadu jubilejas pasākumā koncertzālē Palladium. Nu grupas Aurora dalībnieki pauž, ka šīs vasaras koncertsērija grupai patiešām būs pēdējā.

Koncertiem Vecrīgā sekos uzstāšanās vairākos mūzikas festivālos – 11. jūlijā Aurora uzstāsies festivālā LMT Summer Sound Liepājā, 18. jūlijā – festivālā Positivus Salacgrīvā, 25. jūlijā Cēsu pilsētas svētkos, 31. jūlijā festivālā Laba daba Līgatnes novada Ratniekos.

Plānots, ka 24. jūlijā grupa Aurora koncertēs klubā Fontaine Palace Liepājā, 5. augustā mūziķi uzstāsies peldošajā galerijā Noass Rīgā, 6. augustā – Latvijas 1. rokkafejnīcā Reiterna namā, bet 7. augustā izpildīgrupa uzstāsies Salaspils kultūras namā Rīgava.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Grupa Aurora, dēvēta par latviešu indī roka pionieri, dibināta 1987. gadā. Tā ir netipisks gadījums Latvijas mūzikas skatuvē, iemantojot teju kulta statusu pašmāju mūzikas mīļotāju vidū, lai arī grupas mūžs bijis īss – tikai pieci gadi, kuru laikā nav izdots neviens oficiāls ieraksts. 1992. gadā, solistam Ritvaram Dižkačam dodoties uz ārzemēm, kolektīvs izjuka. Pastāvēšanas laikā tapušas septiņas dziesmas, kas ierakstītas dažādās studijās, zināmākās no tām ir Sadauzītais bundzinieks, Fetišists un Barjera.

Šoruden plānots izdot grupas Aurora pirmo albumu, kas būs pieejams gan kompaktdiskā un digitālā veidā, gan arī vinila plates formātā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl