Grupa Aurora ceturtdien uzstāsies Kalnciema kvartālā

Komentāri
Grupa Aurora ceturtdien uzstāsies Kalnciema kvartālā
Publicitātes foto

Nākamceturtdien, 2. jūnijā, Kalnciema kvartālā norisināsies leģendārās grupas Aurora koncerts. Vakara iesākumā mūziku no vinilplatēm atskaņos DJ Uldis Rudaks, informē Kalnciema kvartāla pārstāve Una Meiberga.

Grupa Aurora dibināta 1987. gadā. Apvienības vēsturiskajā sastāvā darbijās Ritvars Dizkačs, Edgars Beinārs, Svens Himlers, Jānis Dubavs, Eduards Klaubergs, Tālis Timrots, Rūdolfs Kokins, Mārtiņš Sīmanis u.c.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Auroras pamatvērtība un kvalitāte ir vēstījumi, kuri ir aktuāli arī šobrīd. Tie meklējami dziesmu tekstos, kuri norāda uz absurdo, cilvēka un cilvēka prāta ierobežojošajiem faktoriem un vājībām.

Grupa savā pamatsastāvā ar nelielām izmaiņām ir piedalījusies daudzos nozīmīgos pasākumos – Roks par Neatkarību, Bildes, Roks pret pirātismu, raidījuma Dzirkstele noslēguma koncertos utt., alternatīvās mūzikas festivālā Next Stop Dānijā.

Foto

Veiksmīgā 2014. gada rudens tūre – pašiem par pārsteigumu – izvērtās kā visai skaļa un atgriešanās ar ļoti siltu uzņemšanu gan krogā Aptieka, gan divas reizes pārpildītajā Latvijas 1. Rokkafejnīcā. ”Bijām pagodināti ar iespēju kāpt uz Palladium skatuves kopā ar Latvijas grandiem – grupu Jumprava,” teic mūziķi.

Dažus mēnešus vēlāk, ansamblis tika pagodināts ar balvām Labākais gada koncerts un portāla Alternative.lv balvu Gada atgriešanās. ”Koncerti rudenī diemžēl bija tikai pieci un kapacitāte vietām, kurās spēlējām, neļāva visiem interesentiem mūsu sniegumu izbaudīt, tādēļ grupa Aurora 2015. gada vasarā nospēlēja nopietnu koncertūri Latvijā, kopumā nospēlējot 11 koncertus, visos nozīmīgākajos Latvijas festivālos un lielākajos klubos,” stāsta Auroras dalībnieki.

Ņemot vērā visu augstākminēto, ir nolemts izdot LP albumu (kas grupas pastāvēšanas vēsturē nekad nav ticis darīts), formātā, kurš ir visizturīgākais pret laika pārbaudi, kā arī iespējami siltākais un cilvēciskākais skanējuma ziņā – vinilā. Kā otrs formāts ir izvēlēts klasisks CD. Tiks paredzēta iespēja arī albuma saturu lejuplādēt internetā. ”Šis ieraksts, mūsuprāt, būtu paliekošs kultūrvēsturisks Latvijas alternatīvās mūzikas mantojums,” akcentē Aurora.

Patlaban studijā SKAN norisinās darbs pie albuma materiāla sakārtošanas un “vokalizēšanas”. Albumā būs dzirdami jau klasiskie grāvēji, gan arī daļēji jauns un svaigs materiāls. Plānotais albuma iznākšanas laiks – 2016. gada rudens.

2016. gada vasarā grupa plānojusi tikai divus koncertus – 2. jūnijā Kalnciema kvartālā un 4. jūnijā Ģertrūdes iela teātrī.

2016. gada sastāvs: Ritvars Dizkačs – vokāls, Jānis Dubavs – ģitāra, Renārs Lazda – ģitāra, Rūdolfs Kokins – bass, Andris Leišavnieks-Štālmanis – bungas.

Pasākuma laikā darbosies dažādas brīvdabas kafejnīcas. Pasākuma norises laiks no plkst. 19.00 līdz plkst. 23.00. Ieeja bez maksas.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl