Godināti labākie filmu tehniskie sasniegumi

Komentāri
Godināti labākie filmu tehniskie sasniegumi
Foto: AFP/ LETA

Jau nākamnedēļ gaidāms viens no svarīgākajiem notikumiem kino nozarē – Oskara balvu pasniegšana. Gaidot to, notikusi balvu pasniegšana labākajiem grafiskajiem un tehniskajiem speciālistiem. Bez viņu darba mūsdienās filmas vairs nav iedomājamas.

Lai gan ASV Kinoakadēmijas balvas Oskars galvenokārt tiek pasniegtas labākajiem aktieriem un režisoriem, bez inovācijām tehnoloģiju jomās un specefektos filmas nav iedomājamas. Tādēļ dažas dienas pirms Oskaru pasniegšanas, sadalītas balvas labākajiem tehniskajiem izgudrojumiem, kas tiek izmantoti Holivudas kinofilmās. Desmitiem zinātnisko un tehnisko sasniegumu godāja īpašā ceremonijā Beverlihilzā, ko vadīja aktieri Džeisons Sīgals un Olīvija Manna.

Tehniskā komanda dara daudz lielāku darbu nekā varētu domāt, īpaši šajā digitālajā laikmetā, un tas, ko viņi paveic, ir sava veida burvestība.

Līdz ar citiem balvas ieguva arī Ronads Malets un Kristofers Breglers, kuri izveidojuši īpašu ģeometrijas un gaismas izsekošanas ierīci, ko tagad veiksmīgi izmanto daudzās filmās. Vēl kāda dizaineru komanda, kas tika apbalvota ceremonijā, izveidojusi tekstūras printēšanas ierīci, kas veiksmīgi tiek izmantota tādās filmās kā Kapteinis Amerika un Avatars.

Kopumā tika pasniegtas 33 balvas, un tagad visa uzmanība Oskara balvu pasniegšanai, kas norisināsies nākamsvētdien, 28. februārī.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl