Komentāri
Ģertrūdes ielas teātris piecgadi svin ar Männersache video
Publicitātes foto

Šodien, 27. oktobrī, plkst. 19.00 Ģertrūdes ielas teātra (ĢIT) komanda aicina skatītājus svinēt teātra dzimšanas dienu kopā un piedāvā iespēju vēlreiz noskatīties fiziskā teātra izrādi Männersache (Vīru lietas) – šoreiz video ierakstā, informē teātra pārstāve Maija Pavlova. Ieeja – bez maksas.

Šodien aprit tieši pieci gadi, kopš Ģertrūdes ielas 101a namā notika pirmā izrāde – slovēņu horeogrāfa Branko Potočana veidotā fiziskā teātra izrāde Männersache ar latviešu dejotāju, aktieru un mūziķu dalību. Nu Ģertrūdes ielas teātris kļuvis par stabilu vērtību Rīgas laikmetīgās mākslas dzīvē un vietu, kur skatītājiem ir iespēja iepazīties gan ar pašmāju, gan ārvalstu mākslinieku veidotajām izrādēm, koncertiem, lekcijām, kā arī citiem pasākumiem.

ĢIT piecos darbības gados producējis un līdzproducējis 22 izrādes, kurās piedalījušies un veidojuši vairāk nekā 100 mākslinieki. Teātrim ir plaša starptautiskā pieredze, ar 26 izrādēm viesojoties 12 dažādās valstīs – Francijā, Igaunijā, Itālijā, Lielbritānijā, Lietuvā, Krievijā, Moldovā, Vācijā, Polijā, Slovēnijā, Somijā un Zviedrijā.

Šobrīd ĢIT pamatprogrammu veido jau skatītāju iemīļotas izrādes – Āda, Leģionāri. Diskusija ar kaušanos, Pasaka par Gardeguni, kam pēdējās sezonās piepulcējušās izrādes Dzīvot dzīvi un Heavy Metal. Savukārt novembrī gaidāma režisora Andreja Jarovoja veidota A. Čehova lugas Tēvocis Vaņa versija fiziskā teātra estētikā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl