Komentāri
Galerijā Daugava atklās Birutas Delles personālizstādi Kaprīze
Gleznotāja Biruta Delle. Foto: Evija Trifanova, LETA

No 14. janvāra līdz 7. februārim galerijā Daugava būs skatāma mākslinieces Birutas Delles gleznu izstāde Kaprīze, informē galerijas pārstāvji.

Vai tā ir kaprīze gleznot vienu un to pašu koku dažādos gadalaikos, dažādās diennakts stundās? Kaili zari pret rudenīgi vēsām debesīm, pār koka galotnēm aizlido putni, tad atkal lapas plauks, dzīvība mostas, debesis veldzējoši dzidras un tālas, nākamais solis – koka lapotne, kurā summējas vienā akordā visi zaļie un zilie toņi, vakara gaisma, noslēpums un tā mūžīgais vilinājums. Viens koks, dažādas noskaņas, gaismas, ēnas, viens koks – neizsmeļams savā glezniecisko motīvu, katrā audeklā atšķirīgs uzdevums māksliniecei, un viņa to risina ar prieku, ar baudu, kādu Dellei spēj sniegt tikai glezniecība.

Šodien māksliniekus nodarbina citādi uzdevumi, tā vismaz domā Delle, savu attieksmi un izpratni par glezniecību nosaucot par kaprīzi vai untumu. Bet kaut kur viņa tomēr tic, ka ir kāds, kas šo viņas kaprīzi novērtē, ir cilvēki, kuri to saprot. Lai gan kārtējo reizi nevar nepiekrist sen zināmajai patiesībai, ka mākslu saprast un novērtēt var tikai sagatavots skatītājs.

Biruta Delle vienmēr gleznojusi sev un tiem, kas viņu saprot, arī izstāde Kaprīze, kas galerijā Daugava Vecrīgā, Alksnāja ielā 10/12, no 14. janvāra domāta tiem, kas mīl un saprot glezniecību.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl