Komentāri
Gaismas pilī apskatāmi Gada balvas fotogrāfijā 2013 laureātu darbi
Foto: Ilmārs Znotiņš

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, pulcējot vairāk nekā 400 foto entuziastu un interesentu, apbalvoti konkursa Gada balva fotogrāfijā 2013 uzvarētāji, kā arī atklāta labāko darbu izstāde.

Izvērtējot vairāk nekā 4000 fotogrāfijas, pēc starptautiskas žūrijas lēmuma par uzvarētāju nominācijā Cilvēks kļuva Jevgēnijs Ščolokovs, savukārt Dabas skaistumu vislabāk iemūžinājis Sergejs Babikovs, bet par nominācijas Notikums uzvarētāju tika paziņots Kristians Putniņš.

Konkursa laikā visvairāk fotogrāfiju tika iesniegts kategorijā Dabas skaistums – kopumā 1 976 darbi, populārākā sadaļa ir bijusi galerija Cilvēks, kur iesniegtas 1 332 fotogrāfijas, savukārt kategorijā Notikumi pieteiktas 729 fotogrāfijas.

99 labākie 2013. gada Latvijas profesionālo fotogrāfu un entuziastu darbi ikvienam interesentam bibliotēkā būs aplūkojami līdz 8. decembrim.

“Konkurss Gada balva fotogrāfijā ir ieguvis zināmu atpazīstamību un kļuvis par lielisku ikgadēju tradīciju. Nākotnē ir iecerēts konkursu attīstīt, tādējādi arvien vairāk izceļot foto nozari Latvijā,” atklāšanā teica konkursa organizatore Inese Dābola.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl