Komentāri
FOTO: trompetists Kristians Skots uzstājas izpārdotā koncertā Rīgā
Foto: Deniss Hvostovojs

Otrdien, 24. novembrī, mūzikas namā Daile uzstājās jaunās džeza mūzikas arhitekts, trompetists Kristians Skots (Christian Scott). Rīgā viņš uzstājās kopā ar pavadošo sastāvu.

Divkārtējais Edisona balvas laureāts mūziķa gaitas uzsācis 13 gadu vecumā, sava tēvoča, džeza leģendas Donalda Harisona (Donald Harrison, Jr.) paspārnē. Meklējot arvien jaunus mūzikas skanējumus, Kristians Skots tiecas radīt no mūzikas žanriem brīvu stilu, ko nosaucis par Stretch Music. Līdzās muzikāliem eksperimentiem, tiek brīvi improvizēts arī ar mūzikas instrumentiem – sadarbībā ar uzņēmumu Adam’s Music Instruments radīti vairāki jauni pūšaminstrumenti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mūzikas kritiķi Skotu sauc par jaunās fusion un džeza mūzikas arhitektu – viņš ir inovatīvās mūzikas ierakstu kompānijas Stretch Music (no angļu val. stiept mūziku, stiepjama mūzika) producents un koncepta veidotājs. Mūziķis rada mūziku, kas nav piesaistīta noteiktam žanram, tekstūrai vai radīšanas procesam (angļu valodā: genre blind). Arī viņš pats ir lielisks piemērs sevis deklarētajam manifestam – Skots ir sadarbojies ar visdažādāko žanru mūziķiem, piemēram, Radiohead, Mos Def, Prince, tādejādi tiecoties radīt no žanra ietvariem brīvu mūziku.

FOTO: Skots koncertē Mūzikas namā Daile

Lasi vēl