FOTO: stikla mākslas ekstravagance skatāma izstādē Mākslas akadēmijā

Komentāri
FOTO: stikla mākslas ekstravagance skatāma izstādē Mākslas akadēmijā
Foto: Juris Rozenbergs

Līdz 9. oktobrim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 1. stāva zālē aplūkojama konceptuāla stikla mākslas izstāde Jaunās pieejas / New Approaches. Izstāde sniedz ieskatu stikla mākslas dažādībā un tās laikmetīgajās izpausmēs, informē LMA pārstāve Līva Raita.

Visbiežāk par stikla mākslu domājam tradicionālā veidā – kā trauku, dekoratīvu priekšmetu vai vitrāžu darinājumiem no stikla. Arī pašu stiklu asociējam ar caurspīdīgu, cietu un plīstošu materiālu, lai gan stiklu var apzināti deformēt vai transformēt plastiskās formās, ar to var radīt telpu, gaismu vai viegli nojaušamu sajūtu par citām dimensijām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izstādes Jaunās pieejas / New Approaches mērķis ir popularizēt stikla mākslu, to atainojot no atšķirīgiem skatupunktiem, demonstrējot dažādas tehnikas, izteiksmes līdzekļus un stikla mākslas daudzpusīgo un bagātīgo iespēju lauku – stikls kā medijs skulpturāliem objektiem vai instalācijām, stikls kā elements, kas ataino gaismu un ēnu saspēli. Jaunās pieejas / New Approaches dalībnieku izaicinājums ir atklāt mākslinieka radošumu, spēlējoties ar dažādām plaknēm, dimensijām un izmantojot stiklu kā galveno savu izjūtu mediju. “Jaunās pieejas” koncepcija veidota kā pāreja no tradicionāliem priekšstatiem uz vēl neatklātām idejām par stiklu starptautiskās mākslas kontekstā, skaidri izstādes rīkotāji.

Izstādē piedalās gan studenti – jaunie mākslinieki, gan pasniedzēji, kuri pārstāv Latvijas Mākslas akadēmiju, Bratislavas Mākslas akadēmiju (Slovākija) un Tomasa Batas universitāti (Čehija). Kopizstāde ir notikums, kas rada iedvesmu un radošus impulsus jaunajiem un topošajiem stikla māksliniekiem, dibinot jaunus un stiprinot esošos kontaktus ar nozares mākslas pārstāvjiem no citām valstīm.

Izstādes kuratore – Vineta Groza. Izstādes scenogrāfijas autors – Viktors Jansons.

Lasi vēl