FOTO: populāri mūziķi un mākslinieki pulcējas miera ostā Bruknā

Komentāri
FOTO: populāri mūziķi un mākslinieki pulcējas miera ostā Bruknā
Foto: publicitātes

Svētdien Bruknā notika labdarības lielkoncerts “Uzcel savu baznīcu!”. Visas dienas laikā notika dažādas radošas darbnīcas, kuras vadīja mākslinieces Elita un Ilze Patmalnieces, Ieva Bondare, fotogrāfs Aivars Borovkovs, keramiķis Evalds Vasilevskis un citi aroda lietpratēji.

Par skaistu tradīciju visos labdarības lielkoncertos Uzcel savu baznīcu! ir kļuvusi krāsu spēle, gleznojot kopā ar māksliniecēm, māsām Elitu un Ilzi Patmalniecēm. Prieks, košums un atraktivitāte allaž ir virmojusi ap molbertu, kur viņas darbojas. Pirmo gadu Patmalniecēm pievienojās arī gleznotāja Ieva Bondare, kura smēlās iedvesmu krāšņajā Bruknas muižas dārzā.

Par neatņemamu notikumu kļuvusi arī Latvijas Kultūras fonda kopas Pūdnieku skūla dibinātāja un vadītāja Evalda Vasilevska kurtā keramikas cepļa atvēršana. Vasilevskis ir podnieks, kurš savā darbā izmanto senās keramikas apdedzināšanas metodes. Apmeklētāji varēja ne tikai vērot, bet arī līdzdarboties māla trauku izņemšanā no cepļa. Izgatavotos māla podus varēja arī iegādāties.

Gleznainas, skaistas vietas vienmēr ir pievilinājušas mirkļa iemūžinātājus. Aivars Borovkovs – fotogrāfs ar savu skatījumu uz cilvēkiem, lietām, vidi un notikumiem, vadīja meistarklasi fotogrāfiem – iesācējiem, kopā ieraudzīja neparasto, savdabīgo un kompozicionālo Bruknā.

Savu pienesumu kopējā notikumu karuselī ienesa arī Bauskas mākslas salons Meistars Gothards, kura pārziņā bija marmorēšanas darbnīca. Tas ir paņēmiens, kā ātri un efektīgi dekorēt dažādus priekšmetus. Marmorēšana izdodas katram, darbs sagādā prieku un pārsteigumu, jo rezultāts nav iepriekš paredzams.

Tikmēr māksliniece Diāna Dimme-Dimze zīmējas eņģeli katram cilvēkam. Savukārt FreshART lielo un mazo cilvēku priekam piedāvāja lielformāta spēles – Ričuraču, Mazā prinča Cirks, atmiņu spēle MEMO ar latvju zīmēm, Domino,  kā arī radošo darbnīcu, kurā katram bija iespēja izgatavot savu Saules piespraudi – kā simbolu saulainai vasarai.

Labdarības lielkoncerta apmeklētājiem bija iespēja apgūt arī karikatūras un origami locīšanas iemaņas, kā arī ļauties  Bruknā pieejamo sporta spēļu aktivitātēm.

Kad radošajās darbnīcās viss pierima, pienāca laiks galvenajam notikumam – labdarības lielkoncertam Uzcel savu baznīcu!. Šogad tajā savu talantu kopējam mērķim dāvāja Olga Rajecka, Aija Andrejeva, Aivars Hermanis, Kārlis Kazāks, Goran Gora, Marts Kristiāns Kalniņš, Kristīne Kārkle – Puriņa, Ralfs Eilands un grupa PeR, Paula Dukure, Lady’s Sweet, Normunds Rutulis, grupas ”Putnu balle” un Willow Farm, L.V. /NeParasts Bars, Dūdumu ģimene un citi.

Labdarības akcijas Uzcel savu baznīcu! mērķis ir atbalstīt un piesaistīt līdzekļus Svēto Apustuļu kapelas celtniecībai un apustuļu skulptūru izveidei Bruknā. Izpostītajā Bruknas muižā 2001. gadā priesteris Andrejs Mediņš izveidoja unikālu dvēseles rehabilitācijas vietu Kalna svētību kopiena, kur iespēja atrast jaunu dzīvi tiek dota dažādās atkarībās esošiem ļaudīm, rodot pašam savu ceļu šai Dieva pasaulē, lietojot vienīgi garīgās dzīves un darba terapiju. Kopienas garīgā aizbildne ir svētā Māte Terēza no Kalkutas. 2011. gada 31. maijā pēc Andreja Mediņa ierosmes sākās starpkonfesiju kapelas būve.

FOTO

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl