FOTO: Markus Riva un Intars Busulis nosvin rudens iestāšanos Kauguros

Komentāri
FOTO: Markus Riva un Intars Busulis nosvin rudens iestāšanos Kauguros
Foto: publicitātes

Sestdien festivāla atmosfērā Jūrmalā tika svinēti pirmie Kauguru rudens svētki, un apmeklētājus ar krāšņu koncertprogrammu priecēja Intars Busulis un Abonementa orķestris Kārļa Lāča vadībā. Svētkos uzstājās arī dziedātājs Markus Riva un grupa Rock5, kā arī DJ Gustavito.

Visas dienas garumā Kauguros, Raiņa ielā, darbojās atrakcijas un radošās darbnīcas bērniem, svētku tirdziņš, uz skatuves uzstājās jūrmalnieku radošie kolektīvi – deju grupas, teātri, kori. Plašā kultūras, izklaides un aktīvās atpūtas programma par godu Raiņa jubilejas gadam bija veidota saistībā ar izcilā dzejnieka dramaturģijas pērlēm. Jūrmalas kolektīvu muzikālie, deju un teātra priekšnesumi apvienoti zem nosaukuma Spēlēju, dancoju, aktivitātes un radošās darbnīcas bērniem bija veidotas Zelta zirga tematikā, bet izglītojošās aktivitātes pieaugušajiem par Kauguru vēsturi un jūru, kā arī erudīcijas un sportiskās formas pārbaudes apvienotas pasākumu kopumā “Pūt vējiņi!”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

FOTO

”Kauguri ir tā Jūrmalas daļa, kur dzīvo vairāk nekā puse pastāvīgo Jūrmalas iedzīvotāju, savukārt visbiežāk lielie kultūras un izklaides pasākumi norisinās pilsētas Majoru un Dzintaru apkaimē. Vēlējāmies šogad, Raiņa un Aspazijas jubilejas gadā, aizsākt jaunu tradīciju un sarīkot rudens svētkus Kauguros, Raiņa ielā, lai sagādātu prieku jūrmalniekiem un aicinātu arī mūsu pilsētas viesus iepazīt Jūrmalas tālāko pusi,” saka Agnese Miltiņa, Jūrmalas pilsētas domes Kultūras nodaļas vadītāja.

Ar Kauguru rudens svētkiem Jūrmalā aizsākta daudzveidīgu pasākumu programma ”Labsajūtas rudens Jūrmalā”. Līdz septembra beigām kūrortpilsētā norisināsies Dzejas dienām veltīti pasākumi gan Aspazijas mājā, pie Raiņa priedēm, Kauguru kultūras namā un Jūrmalas Kultūras centrā. No 14. līdz 20. septembrim Jūrmala aicinās apmeklēt īpašos pasākumus veselības atjaunošanai Jūrmalas ”Veselības nedēļas ietvaros”. Tāpat rudens periodā gaidāmi daudzi sporta un aktīvās atpūtas pasākumi. No 11. līdz 13. septembrim Jūrmalā notiks Latvijas čempionāta pludmales volejbolā fināls, 27. septembrī ”Jūrmalas skriešanas svētki” visai ģimenei, bet 11. oktobrī – MTB velomaratons.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl