FOTO: Londonā atklāta gada vērienīgākā fotogrāfiju izstāde

Komentāri
FOTO: Londonā atklāta gada vērienīgākā fotogrāfiju izstāde
Foto: AFP/ LETA

Vērienīgs notikums foto pasaulē! Londonā atklāta gada lielākā fotogrāfiju izstāde. Tajā skatāmi pasaules prasmīgāko fotogrāfu darbi no 85 pasaules populārākajām fotogrāfiju galerijām.

Lielbritānijas gada lielākais foto notikums skatāms ēkā, ko dēvē par vienu no galvenajām Londonas kultūras un mākslas “mājvietām” – galerijā Somerset House. Izstādei dots nosaukums Photo London. Līdzās Lielbritānijas skatiem izstādē aplūkojamas arī citas pasaules vietas un notikumi. Daļā fotogrāfiju iemūžinātas arī smagas un sāpīgas atmiņas no Vjetnamas kara laika. Viens no fotomāksliniekiem, kura darbi aplūkojami izstādē, stāsta, ka fotogrāfa darbs nav no vieglajiem.

“Savu fotokameru es neizmantoju, lai vienkārši dotos jautrā pastaigā pa dzīvi, es to lietoju, lai iemūžinātu lietas, kurām nevajadzētu notikt tā, kā tās ir izvērtušās. Katrai fotogrāfijai ir īpaša nozīme, tajās iemūžinātas konkrētas atmiņas, kas ilustrē cilvēku dzīves,” stāsta fotogrāfs Dons Makalens.

Foto

Starp ainavām, kara ainām un dažādu cilvēku, tajā skaitā slavenību, portretiem, izstādē skatāmas arī ēdiena fotogrāfijas. Lai apmeklētājus lieki nekārdinātu, īpašā ēdināšanas furgoniņā interesentiem būs iespēja ne tikai apmierināt savu kāri pēc fotomākslas, bet arī attēlos redzamajiem ēdieniem.

Foto iedvesmoti, apmeklētāji aicināti izmēģināt arī savu roku fotomākslā. Izstādē pieejams īpašs portretu automāts, kas ieprogrammēts tā, ka bilde vienkārši nevar neizdoties. Vērienīgais foto pasākums norisināsies līdz svētdienai.

Lasi vēl