FOTO: Hermaņa iestudējums BRODSKIS/BARIŠŅIKOVS piedzīvo pirmizrādi

Komentāri
FOTO: Hermaņa iestudējums BRODSKIS/BARIŠŅIKOVS piedzīvo pirmizrādi
Foto: Jānis Deinats

Ceturtdien, 15. oktobrī, Jaunā Rīgas teātra Lielajā zālē notika pirmizrāde režisora Alvja Hermaņa iestudējumam BRODSKIS/BARIŠŅIKOVS, ko režisors iestudējis sadarbībā ar aktieri Mihailu Barišņikovu, informē JRT pārstāve Daiga Bināne.

Nobela prēmijas laureātu dzejnieku Josifu Brodski un leģendāro mākslas personību Mihailu Barišņikovu saistīja cieša draudzība, kas ilga 22 gadus līdz pat Brodska nāvei 1996. gadā. Abi atkal satiekas uz skatuves režisora Alvja Hermaņa iestudējumā. Šajā īpašajā teatrālajā piedzīvojumā Barišņikovs interpretē Brodska dzeju. Hermanis un Barišņikovs aizved skatītājus iedomātā pasaulē, ļaujot līdzpārdzīvot Brodska sarežģīto, lirisko un iedarbīgo vārdu spēli. Dzejai skanot dzejnieka dzimtajā valodā, iestudējums BRODSKIS/BARIŠŅIKOVS ar tekstu un kustību atklāj dzejnieka pasauli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Šī nebūs gluži normāla teātra izrāde. Tas drīzāk ir kaut kas līdzīgs spiritisma seansam,” īsi pirms pirmizrādes norādīja Alvis Hermanis. ”Mēs dzīvojam savas ikdienas dzīves horizontālajā līmenī jeb dimensijā. Šis teātra veids piedāvā pavadīt pāris stundas tikai vertikālajā dimensijā, kad cilvēks tiek konfrontēts tikai ar lielajiem jautājumiem,” akcentēja režosors.

”Šis projekts mums ir nozīmīgs. Alvis dodas nezināmā teritorijā, ko viņš dara vienmēr, citādi kāpēc gan to darīt? Mēs abi ļoti gaidām tikšanos ar skatītājiem,” norādīja Mihails Barišņikovs.

Izrāde notiek krievu valodā ar titriem latviešu valodā.

Izrādes scenogrāfe ir Kristīne Jurjāne, gaismu mākslinieks – Gļebs Fiļštinskis. Izrādi Jaunais Rīgas teātris veidojis kopā ar Baryshnikov Productions.

Lasi vēl