FOTO: Garās cilvēku rindas Muzeju naktī!

Komentāri
FOTO: Garās cilvēku rindas Muzeju naktī!
Foto: Ieva Lūka/LETA

Sestdien jau 11. reizi arī Rīga un visa Latvija iesaistījās Eiropas mēroga pasākumā – Muzeju nakts -, kurā savas durvis vēra lielākie un nozīmīgākie pašmāju muzeji. Pagaidām precīzu datu nav, bet tiek lēsts, ka arī šogad mūsu galvaspilsētas ielās izgājušo cilvēku skaits mērām ar sešu ciparu skaitu.

Šajās brīvdienās cilvēkiem interesantas programmas un citus pasākumus piedāvāja 136 muzeji un 34 cita veida institūcijas, taču šim pasākumam, kā jau katru gadu, līdzi “velkas” arī viena cita liela problēma – ja gribam apmeklēt Rīgas populārākos muzejus šajā dienā, ir jārēķinās, ka būs jāstāv “dzīvajā” rindā pat stundām ilgi. Iestāžu telpu ietilpība ir tik liela, cik ir, turklāt ir jāpadomā arī par to, lai sanākusi apmeklētāji no cilvēku pārpilnības nenosmaktu…

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

FOTO

Kā jau katru gadu, arī šajā Muzeju naktī populārākās un iecienītākās apmeklētāju vietas Rīgā bija Farmācijas muzejs, Anatomikums un Kara muzejs, kā arī šogad liela interese tika izrādīta par Aldara Alus muzeju, Saeimas ēku, mākslas muzeju Rīgas Birža, Melngalvju namu un daudzām citām institūcijām un muzejiem.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl