Komentāri
FOTO: A-ha atgriežas Rīgā ar jaunu enerģiju un degsmi
Foto: F64

15. martā Arēnā Rīga koncertu sniedza norvēģu sintīpopa grupa A-ha. Koncerts notika jaunā albuma Cast in Steel turnejas ietvaros. Šī bija grupas trešā uzstāšanās Rīgā.

Pērnā gada septembra sākuma izdotais albums Cast in Steel ir grupas desmitais studijas albums un pirmais kopdarbs pēc 2009. gadā iznākušā albuma Foot of the Mountain, kuru ne tikai kritiķi pozitīvi novērtēja, bet kas guva arī lielus komerciālus panākumus. Koncerts Rīgā notika jaunā albuma turnejas ietvaros.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kad 2010. gada decembrī Oslo Spectrum hallē izskanēja A-ha atvadu koncertturnejas Ending on A High Note – Farewell Tour pēdējie akordi, bija pilnīgi skaidrs, ka nākotnē grupas dalībnieki pārtrauc jebkuru sadarbību. Kā izteicās Mortens Harkets, “tā bija patiesa un īsta izjukšana, tolaik nosaukums A-ha bija zaudējis savu jēgu”.

Un tad, pārsteigdama visus, 2015. gada martā norvēģu grupa A-ha paziņoja, ka atkal ir sanākusi kopā, lai sniegtu koncertu 30. gadskārtējā festivālā Rock in Rio.

“Mēs neatgriežamies tāpēc, lai paliktu kopā. Mēs esam piekrituši atgriezties uz noteiktu laiku: viens albums, viena tūre. Tā ir lieliska iespēja ļaut mums uzrakstīt vēl vienu nodaļu,” atgriešanos komentēja Harkets.

Iepriekš grupa Rīgā uzstājās 2002. un 2010. gadā.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl