Filmai par Stīvu Džobsu paredz Oskaru

Komentāri

Jaunā filma Stīvs Džobss par tehnoloģiju giganta Apple dibinātāju nedēļas nogalē izpelnījusies jūsmīgas kritiķu atsauksmes. Eksperti uzskata, ka filma ir nopietns pretendents uz prestižo ASV Kinoakadēmijas balvu Oskars.

Kino žurnāls Variety norāda, ka galvenās lomas tēlotājs Maikls Fasbenders, režisors Denijs Boils un scenārists Ārons Sorkins uzņēmuši “tik spīdošu, satraucošu, ģeniāli izveidotu un pašapjūsmojošu filmu, kādu Stīvs Džobss ir pelnījis”. Fasbenders esot “skaidrs pretendents uz Oskara balvu labākā aktiera kategorijā”, uzsver žurnāls.

Žurnāls The Hollywood Reporter filmu raksturo kā “vienu no rudens sezonas prestižākajiem nosaukumiem”.

Tikmēr laikraksts The New York Times norāda, ka arī auditorija “silti uzņēmusi” filmas pirmizrādi Teluraidas kinofestivālā Kolorādo štatā, ASV.

Interesanti, ka par filmu atzinīgi izteicās arī Apple līdzdibinātājs Stīvs Vozņaks. Viņš juties tā, it kā “vērotu Stīvu Džobsu un pārējos”, nevis aktierus. Savukārt britu laikraksts The Guardian filmai deva viduvēju vērtējumu. Izdevums norāda, ka kinolente esot paredzēta Apple faniem, taču paslavēja Boila un Fasbendera veikumu.

Kinolente ASV kinoteātros būs skatāma no 9. oktobra. To paredzēts izrādīt arī Ņujorkas filmu festivālā.

Lasi vēl