Komentāri
Festivālu “Re Re Rīga!” šogad apmeklējuši 20 000 interesentu
Publicitātes foto

Pagājušajā nedēļas nogalē noslēdzās ”Rīga 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsēta” programmā iekļautais ielu mākslas un pasaules mūzikas festivāls “Re Re Rīga!”, kuru šogad četrās dienās kopumā apmeklēja aptuveni 20 000 interesentu.

”Festivāla brīvdabas un iekštelpu izrāžu plašais apmeklētājums un visdažādāko auditoriju atsaucība liecina par šādu kolorītu notikumu nozīmi pilsētas dzīvē, par ko esam ļoti gandarīti. Festivāls notika jau otro gadu pēc kārtas, un redzam, ka tas ir atradis savu skatītāju,” vērtē festivāla radošais direktors Mārtiņš Ķibers. Viņš arī izsaka pateicību visiem atbalstītājiem, festivāla komandai un vairāk nekā 40 brīvprātīgajiem palīgiem, ar kuru atbalstu varēja notikt šie kopīgie svētki.

”Ar šo festivālu mēs vēlamies popularizēt un ienest pilsētvidē svaigu, salīdzinoši jaunu mākslas formu, kura iedvesmo un pozitīvi uzlādē visu vecumu, dzimumu un tautību skatītājus,” rezumē Ķibers.

Festivāla norisi pozitīvi novērtēja arī viesi – mākslinieki un šīs jomas žurnālisti no ārvalstīm, kuri īpašu atzinību veltīja izvēlētajai programmai. Kopumā festivāls ilga četras dienas un piedāvāja laikmetīgā cirka izrāžu programmu Kongresu namā. Centrālais festivāla laukums pie Kongresu nama pulcēja visplašāko publiku, tajā notika gan ielu teātra, gan cirka izrādes, kā arī darbojās cirka skola interesentiem ar un bez priekšzināšanām.

Vairākas izrādes norisinājās pilsētvidē – pie Laimas pulksteņa un Kaļķu-Vaļņu ielu stūrī. Šie notikumi raisīja īpašu rezonansi, jo tos vēroja ne tikai festivāla apmeklētāji, bet arī nejauši interesenti – garāmgājēji. Savukārt mūzikas skatuve atradās kultūras vasarnīcā ”Esplanāde 2014”, kur sestdienas vakarā ar fantastisku šovu festivālu noslēdza turku pasaules mūzikas zvaignes BaBa ZuLa.

Šogad “Re Re Rīga!” piedalījās vairāk nekā 100 mākslinieki no 12 valstīm, un tas bija Baltijā vērienīgākais laikmetīgā cirka un pasaules mūzikas festivāls. Sīkāka informācija: www.rereriga.lv.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl