Festivāls Porta pulcēs skaņražus no teju visiem kontinentiem

Komentāri

Alus pudele, galds, bikšu kabatas – tie visi ir instrumenti, tā par instrumentu izvēli izsakās Grammy balvas ieguvējs Arto Tunčbojadžans. Viņu un citu radošu un eksperimentu bagātu mūziķu priekšnesumus iespējams dzirdēt jau šosestdien pasaules mūzikas festivālā Porta, kas šogad notiks jau 16. riezi.

Grammy balvas ieguvēja Arto Tunčbojadžans ir armēņu izcelsmes mūziķis – multiinstrumentālists, kurš mūziku izvilina no visām pieejamajām lietām – galdiem, spaiņiem, biksēm un arī alus pudelēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arto muzicē jau kopš 11 gadu vecuma, sākot kā perkusionists sava brāļa grupā. Vēlāk, 24 gadu vecumā ierodoties Amerikas Savienotajās Valstīs, Arto sadarbojās jau ar pasaules slaveniem džeza mūziķiem.

1998. gadā Arto nodibināja savu grupu Armēņu flotes ansamblis un radīja jaunu jēdzienu mūzikā – avangarda folkmūzika.

“Pirmais instruments ir mans ķermenis, pēc tam tas var būt… jebkas. Tāpēc es spēlēju ar cepešpannu, mucu vai citām lietām. Tas nav tikai reklāmai, uzmanības piesaistīšanai, es vēlos, lai cilvēki saprot, cik tuvu visapkārt mūzika ir mums visiem,” teic mūziķis.

Līdz ar Arto Tunčbojadžanu festivālā Porta piedalās vēl vairāki neparasti pasaules mūzikas mākslinieki no Brazīlijas, Senegālas, Latvijas un ASV, kuru saknes meklējamas ārpus savienotajām valstīm.

Festivāla mūziķu pirmie koncerti jau šajā sestdienā Rīgā, bet vēlāk viņi viesosies arī Saldū un Ogrē. Kā norāda festivāla organizatori, mūziķu galvenais mērķis ir popularizēt pasaules mūzikas daudzveidību un prieku, ko tā sagādā.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl