Festivāls Bildes ar astoņiem koncertiem un trīs izstādēm svinēs 30. jubileju

Komentāri
Festivāls Bildes ar astoņiem koncertiem un trīs izstādēm svinēs 30. jubileju
Publicitātes attēls

Piedāvājot astoņus dažādu žanru koncertus un trīs izstādes, 30. jubilejas gadu šoruden svinēs senākais mūzikas un mākslas festivāls Latvijā – Bildes.

Septembris iezīmēsies kā Bilžu mākslas mēnesis. Jau mēneša vidū tirdzniecības centros Spice un Spice Home tiks atklāta Bilžu retrospektīvā izstāde, kurā būs apskatāmi aizvadīto gadu festivāla dalībnieku darbi izstādēm Čemodānu parāde, Pogas un podziņas, Ciparu un burtu spēles, Mandalas u.c.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No 30. septembra Līvu laukumā būs apskatāma vides izstāde BILŽU sēta PILSĒTĀ. Piedaloties akcijā Arī ES – BILŽU SĒTĀ!, un iesūtot idejas skices, arī Rīgas iedzīvotājiem un interesentiem no visas Latvijas, būs iespēja kļūt par izstādes dalībniekiem. Interesantāko skiču autori varēs izveidot savu mākslas darbu – apgleznotu dēlīti – un pievienot to mūziķu un mākslinieku veidotā BILŽU SĒTĀ. Ar akcijas noteikumiem var iepazīties akcijas portālā Skaties.lv, festivāla mājaslapā bildes.lv un Facebook lapā Mūzikas un mākslas Festivāls BILDES.

Vienlaikus kinoteātrī Splendid Palace septembra beigās būs redzama liepājnieka, visu Bilžu logotipu autora, mākslinieka Ulda Baltuta izstāde Bilžu logotipi 1985-2015.

Festivāla koncerti notiks mūzikas klubā Kaļķu vārti un Rīgas Kongresu namā laikā no 21. oktobra līdz 29. novembrim. Mūzikas cienītājus tradicionāli priecēs folkmūziķi, jaunie dziesminieki, kā arī pašmāju blūza un džeza mūziķi. Uz Bilžu skatuves būs iespēja vērot arī jaunos mūzikas censoņus un festivāla veterānus. Neizpaliks arī radošo personību uzstāšanās un koncerts pašiem mazākajiem, kurā piedalīsies daudzi Latvijā populāri bērnu muzikālie kolektīvi. Īpašs būs koncerts Ielūdz Bilžu mūziķi un viņu bērni, kurā uz skatuves kāps arī mūziķu atvases, kuras kopā ar vecākiem augušas festivālā Bildes – sākot ar pirmajiem nedrošiem solīšiem līdz pat nopietni vērā ņemamiem muzikālajiem sasniegumiem. Katram no viņiem ir savs stāsts, kas veidojies festivāla nometnēs, koncertos un aizskatuvē. Šogad mūziķi un viņu bērni kāps uz skatuves kopā.

Par godu 30 gadu jubilejai tiks izdots mākslas albums ar festivāla dalībnieku mākslas darbiem.

Festivāla ietvaros tiks prezentēts Bilžu himnas Tikai tā! tekstu autora Guntara Rača jaunais dzejoļu krājums.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl