ElektroFolk Cēsīs atskaņos arī nerātnās dainas

Komentāri
ElektroFolk Cēsīs atskaņos arī nerātnās dainas
Foto: LETA

Grupa ElektroFolk aicina uz lielkoncertu 31. maijā plkst. 18.00 Vidzemes koncertzālē Cēsis, kur līdzās klausītāju iemīļotajām dziesmās atskaņos jaunas oriģinālkompozīcijas ar dainu tekstiem, informē mūziķu pārstāvis Aldis Hofmanis.

Koncertā grupa ElektroFolk atskaņos dažādu Latvijas novadu mūsdienīgi aranžētas tautasdziesmas, kā arī jauno programmu – oriģinālkompozīcijas ar dainu tekstiem. Klausītājus sola pārsteigt neparasti stilu savienojumi no ambienta minimālisma līdz progrokam un Balkānu mūzikas kaislībām, no kora balsu sapņojuma līdz pat virtuozai kompozīcijai ar nerātno dainu tekstu. Koncerta īpašie viesi – jaunais Vidzemes krāsu koris Imanta Toča vadībā. Koncerta videoprojekciju veido Viktors Keino.

Grupā ElektroFolk, kas dibināta 2012. gadā, apvienojušies pieredzējuši mūziķi – Andris Abelīte, Arnolds Kārklis, Iveta Baumane, Uģis Vītiņš un Ainārs Majors. Pērnā gada vasarā ElektroFolk uzstājās Pasaules koru olimpiādes atklāšanas koncertā, šogad uzrādīja labu rezultātu dziesmu konkursa Supernova finālā. ElektroFolk par labumu Elektro saņēma mūzikas ierakstu gada balvu Zelta mikrofons 2014 nominācijā Labākais tautas un pasaules mūzikas albums.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl