Eiropas Kinoakadēmijas balvu ceremonijā triumfē Jaunība

Komentāri
Eiropas Kinoakadēmijas balvu ceremonijā triumfē Jaunība
Foto: EPA/ LETA

Pasniegtas Eiropas Kinoakadēmijas balvas kontinenta veiksmīgāko kinodarbu pārstāvjiem. 28. kino balvu pasniegšanas ceremonija Berlīnē pulcēja kinozvaigznes no visas Eiropas.

Kārtējās Eiropas kinobalvu pasniegšanas ceremonijas viesu vidū bija arī Maikls Keins. 82 gadus vecais britu kinoveterāns tika apbalvots ne vien ar Eiropas gada aktiera balvu, bet arī ar Eiropas Kinoakadēmijas prezidenta un padomes goda balvu.

Aktieris pauda pārsteigumu par to, norādot, ka pēdējo 50 gadu laikā nav saņēmis nevienu Eiropas balvu, bet te piepeši vienā vakarā pat divas.

Maikls Keins ir viens no aktieru ansambļa režisora Paolo Sorentīno filma Jaunība, kas tika apbalvota kā 2015. gada labākā filma, Paolo Sorentīno saņēmis labākā režisora titulu, un jau pieminētais Keins atzīts par labāko aktieri.

Vācijas-Austrijas aktieris Kristofs Valcs saņēma balvu par Eiropas sasniegumiem pasaules kino, savukārt citu godalgoto vidū bija arī angļu aktrise Šarlote Remplinga, kas tika atzīta par labāko aktrisi par lomu filmā 45 gadi. Viņa ieguva arī Eiropas kinoakadēmijas balvu par mūža ieguldījumu.

Eiropas kino balvu pasniegšanas ceremonija tiek rīkota reizi divos gados un balvas tiek pasniegtas vairāk nekā 20 kategorijās.

Atgādinām, ka filmas Jaunība aizvien skatāma kinoteātros Latvijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl