Komentāri

Gandrīz pēc divām nedēļām ar koncertiem četrās Latvijas pilsētās uzstāsies etnoelektroniskās mūzikas pamatlicēji izcilā franču apvienība Deep Forest. Latvija ir pirmā, kurā mākslinieki viesosies paša jaunākā albuma Evo&Devo atpazīstamības veicināšanas koncerttūres ietvaros, informē L Tips Agency pārstāve Līva Toniņa.

Par Deep Forest vizītkarti nepārprotami kalpo Sweet Lullaby (pamatā tradicionāla Zālamana salu iedzīvotāju melodija), kas joprojām ir viens no etnoelektronikas visspožākajiem sacerējumiem. Tomēr šis franču projekts pazīstams arī ar virkni citu labi atpazīstamu kompozīciju, piemēram, Marta’s song no Grammy balvu (pirmo reizi franču māksliniekiem!) ieguvušā albuma Boheme vai sadarbībā ar Pīteru Geibrielu tapušais While The Earth Sleeps. Visas šīs dziesmas joprojām tiek atskaņotas radio.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Grupas līdzdibinātājs, komponists, multiinstrumentālists un patlaban vienīgais oriģināldalībnieks Ēriks Mukē atklāj, ka šiem koncertiem viņš sev līdzi uzaicinājis senegāliešu mūziķi un solistu Alūnu Vadē, kā arī britu DJ Daimondu Dagalu. To visu papildinās īpaši šai koncertsērijai sagatavotas videoinstalācijas. Jautāts par mūziķu izvēli, Mukē paskaidro: ”Mūzikas būtība ir dalīšanās prieks un draudzība. Jā, Daimonds nāk no pavisam citas vides, tāpat Alūns Vadē, bet, kad mēs satikāmies studijā un sākām kopā muzicēt, sajūtas bija tādas, it kā mēs to būtu darījuši gadu gadiem! Man patīk tie elementi, ko viņi pievieno, es skaidri sajūtu viņu muzikālo izcelsmi un prasmes. Izbaudu iespēju vienlaikus būt starp Senegālu, Indiju, Angliju un Franciju.”

Stāstot par jaunā albuma (oficiāli iznāks 10.jūnijā) tapšanu, Mukē atklāj: ”Evo&Devo balstās vienkāršā idejā, ka visas skaņas nāk no pamatsinusoīdas, kuru tu vari modelēt un formēt tā, lai panāktu kompleksu tekstūru. Tādējādi šis albums galvenokārt tapa ar modulāro un analago sintezatoru palīdzību.”

Audio

Kā jau ierasti Deep Forest, arī šoreiz Mukē lūkojies pēc savdabīga etniski sakņota muzikāla materiāla, kuru attiecīgi apstrādājot, radīta kompozīcija Oyme’s Song. Izrādās, ka pirms dažiem gadiem kādā festivālā Krievijas somugru grupa Oyme uzdāvinājusi viņam savu CD un pēc laika atgādinājusi par sevi, elektroniski atsūtot dažus dziedājumus: ”[..] tas izrādījās īstajā brīdī [..], es nolēmu paeksperimentēt, ar harmonijām (kas tas?) apstrādājot viņu balsis. Rezultātā sanāca tieši tās sajūtas, pēc kurām tiecos – kaut kas pa vidu starp Austrumiem un Rietumiem.”

Deep Forest esot ieinteresēti sadarbībā, tāpēc ieteikumi un muzikāli piedāvājumi ir laipni lūgti.

Francijā jau ar pilnu krūti ziedot pavasaris, kas sniedzot Ērikam Mukē un viņa kolēģiem – muzikantiem – īpašu enerģiju. Tāpēc tagad viņi ar nepacietību gaidot iespēju uzstāties Latvijā.

Deep Forest 21. aprīlī viesosies Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, 22. aprīlī – Vidzemes koncertzālē Cēsis, 23. aprīlī – Latgales vēstniecībā Gors un 24. aprīlī – Rīgas Kongresu namā.

Biļetes vēl pieejamas visās Biļešu paradīze tirdzniecības vietās un internetā.

Foto: Youri Lenquette

Foto: Youri Lenquette

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl