Decembra repertuārs Daugavpils teātrī

Komentāri
Decembra repertuārs Daugavpils teātrī
Izrāde Baismīgās mājsaimnieces. Foto: Džeina Saulīte

Pirmssvētku laikā Daugavpils teātris sarūpējis vairākus pārsteigumus, gādājot gan par lielajiem, gan mazajiem skatītājiem, priecējot ar jau iemīļotiem un jauniem iestudējumiem.

7. decembrī būs skatāms jaunākais Daugavpils teātra radošās komandas veikums – mūzikls visai ģimenei Leo – mazais lauva (rež. O. Šapošņikovs), kas izteikts galvu reibinošu deju un triku, mūsdienīgu mūzikas ritmu un spilgtu krāsu valodā. Bērniem no 3 gadu vecuma saistoša būs Latvijas Leļļu teātra viesizrāde Saulīte un sniega cilvēciņi (rež. M. Koristins). Iestudējums ir par sirds siltumu un iejūtību, veidots pēc rumāņu tautas pasakas motīviem un būs skatāms 17. decembrī plkst. 10.00 un plkst. 18.00. Muzikālu izrādi Sniegbaltītes skola (rež. I. Lūsis) sarūpējis RaCoco teātris. Iestudējuma aktieru ansambli veido Latvijā pazīstami mākslinieki, mūziķi un TV zvaigznes, tas tiek rādīts visā Latvijā un 18. decembrī būs redzams uz Daugavpils teātra skatuves.

Decembrī būs skatāmas arī citas šīs sezonas jaunākās izrādes – pēc I. Buņina stāstu motīviem tapušais iestudējums Tumšās alejas (rež. G. Surkovs) un kriminālkomēdija krievu valodā Baismīgās mājsaimnieces (rež. I. Lūsis). Decembra repertuārā – arī iepriekšējās sezonas skatītāju un kritiķu uzmanību izpelnījušies iestudējumi. 5. decembrī – par mālu mīcīšanu un mīlestību latgaliešu gaumē izrādē Dabaseibys pūddarneica (rež. J. Jonelis), bet 19. decembrī par traģiskajām un komiskajām cilvēka rīcības izpausmēm iestudējumā Emigranti (rež. O. Šapošņikovs).

12. decembrī ir gaidāma pirmizrāde: atpazīstamā britu dramaturga A. Eikborna darbu Kā tā otra puse mīl iestudē J. Jonelis, piedaloties aktieriem M. Korsietim, K. Veinšteinai, L. Ivanovai, M. Korklišai, E. Viļumovam, R. Gailumam. Par izrādes scenogrāfiju un kostīmiem gādā māksliniece L. Pavlovska, par muzikālo noformējumu – jaunais komponists P. Pāss.

Pēdējo reizi uz Daugavpils teātra skatuves būs skatāma komēdija Biznesa klases palāta (rež. I. Lūsis). Iestudējums, kurā savijas ne vien smalks humors un lirika, bet arī dzīves gudrība, būs skatāms 14. decembrī.

Sīkāka informācija – Daugavpils teātra mājaslapā daugavpilsteatris.lv, biļetes – teātra kasē un internetā bilesuparadize.lv.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl