Dailes teātrī notiks otrā izrāžu skate

Komentāri
Dailes teātrī notiks otrā izrāžu skate
Foto: Jānis Deinats, Fotocentrs

Dailes teātris savā 95 gadu jubilejas sezonā jau otro reizi rīko Dailes teātra izrāžu skati. Tā notiks no 15. līdz 17. aprīlim, piedāvājot noskatīties četras izrādes uz visām trim teātra skatuvēm, informē Dailes teātra pārstāve Liene Jakovļeva.

Pagājušajā sezonā teātra 95 gadu jubilejas tuvošanās bija viens no impulsiem, lai uzsāktu jaunu virzienu starptautisko attiecību attīstīšanas virzienā – Dailes teātra izrāžu skati. Pirmā skate, kas norisinājās 2015. gada pavasarī, aptvēra 17 izrādes, kas pēdējo sezonu laikā ieguvušas Latvijas teātra profesionāļu un skatītāju atzinīgu vērtējumu.

Dailes teātra izrāžu skates galvenais mērķis ir gūt novērtējumu, rast padomus un ierosmes tālākai darbībai, kā arī veidot dažādu valstu teātru profesionāļu auglīgu dialogu par aktuālām teātra tēmām. Lai īstenotu skati, tiek veidoti izrāžu anotāciju un libretu tulkojumi angļu un krievu valodās, izrāžu portfolio ar plašu informāciju, kas atvieglotu izrāžu iekļaušanu arī festivālos vai viesizrādēs ārvalstu auditorijām. Taču galvenais uzdevums ir veidot teātra atpazīstamību arī ārvalstu teātra profesionāļu vidū.

Izrāžu skates mērķauditorija ir vietējie un ārvalstu teātra profesionāļi, bet uz to ir aicināts ikviens interesents.

Šogad Dailes teātra izrāžu skatē iekļautās izrādes ir Žanna d`Arka 15. aprīlī, Frankenšteins 16. aprīlī, Equus 17. aprīlī un Oskars un Rozā dāma 15. aprīlī.

Izrādei Oskars un Rozā dāma tiks nodrošināts sinhronais tulkojums angļu valodā austiņās, izrādēm Frankenšteins un Equus – tulkojums angļu valodā titros, mūziklam Žanna d`Arka būs pieejams libreta tulkojums angļu un krievu valodā. Īpašais piedāvājums skates laikā būs izrāde Ziloņa dziesma 16. aprīlī ar sinhrono tulkojumu angļu valodā.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl