Komentāri
Brīvdienās Rīgā aicina apmeklēt koncertus un Ziemassvētku egļu ceļu
(Foto: LETA)

Otrajā adventē, 7. decembrī, Rīgas iedzīvotāji un viesi aicināti apmeklēt plašu pasākumu programmu – koncertus, radošās darbnīcas, pasaku rītu bērniem –, kā arī aicināti apskatīt festivāla Ziemassvētku egļu ceļš 2014 vides objektus – egles, kas pilsētvidē būs eksponētas līdz 2015. gada 11. janvārim, informē Rīgas domē.

Festivālā Ziemassvētku egļu ceļš būs apskatāmi profesionālu mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbi – vides dizaina objekti, kas pārsteigs ar ideju oriģinalitāti un izmantoto materiālu daudzveidību. Šogad, festivāla piecu gadu jubilejas gadā, rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja redzēt 74 dizaina objektus – egles, kas pilsētvidē radīs īpašu svētku noskaņu.

Svētku sajūtu Rīgā būs iespēja tvert, apmeklējot pirmā kokļu mūzikas ziemas festivāla Kokļu skaņās ziemas mirdzumā koncertus. Šāda festivāla īstenošanu Adventes laikā Rīgā rosināja galvaspilsētas kokļu ansambļu kolektīvi, un šogad tas notiek pirmo reizi.

Iepazīt kokles īpašā skanējuma daudzveidīgās nokrāsas varēs četrus koncertus Rīgas dievnamos, vienu Jelgavā un vēl vienu Valmierā. Koncertos kokle skanēs gan kā soloinstruments, gan dažādu kameransambļu un pat kamerorķestra sastāvā. Kokles unikālais tembrs savīsies ar arfas, vijoles, klarnetes, saksofona, ērģeļu, marimbas, čella, blokflautas skanējumu un cilvēka balss plūdumu. Festivāla koncertu programmas ir veidotas kā krāšņas kolāžas no dažādu gadsimtu un stilu mūzikas.

Adventes laikā turpināsies arī koncerti Rīgas dievnamos koncertciklā Adventa mūzikas svētki Rīgā, kura laikā 7. decembrī notiks divi koncerti – Rīgas Svētā Jāzepa baznīcā muzicēs Silvija Silava un Sniedze Prauliņa, bet Rīgas Mateja baznīcā dziedās un spēlēs Vilnis Punka.

Otrajā adventē vairāki koncerti notiks Rīgas kultūras centros. Koncertos uzstāsies pazīstami dziedātāji, mūzikas instrumentu spēles solisti, kori un mūzikas skolu audzēkņi.

Bērni nedēļas nogalē gaidīti Rīgas Jūgendstila muzejā uz pasaku rītu Ziemassvētku gaidīšana, kā arī radošajā darbnīcā Rīgas Porcelāna muzejā, kur būs iespēja gatavot Ziemassvētku, tostarp eglīšu, rotājumus. 7. decembrī radošā darbnīca darbosies arī kultūras centra Ritums filiālē Laimdotas ielā 42, kur gan pieaugušie, gan bērni varēs mācīties puzuru darināšanu.

Ziemassvētku sajūtu iespējams tvert arī Ziemassvētku tirdziņos Doma laukumā, Esplanādē, Līvu laukumā un Kalnciema kvartālā.

Lasi vēl