Bērni animācijā iemūžina Kristapu Porziņģi un citus tēlus

Komentāri

Šomēnes aprit 50 gadi pirmajai latviešu leļļu filmai Ki-ke-ri-gū, kuru savulaik veidojis leļļu karalis, leģendārais Arnolds Burovs. Pusgadsimta svinību noskaņās visu šo mēnesi filmu studijā Animācijas Brigāde bērni piedalās īpašā animācijas darbnīcā, kur izzina dažus no filmu tapšanas noslēpumiem. Desmit atsevišķās grupās pavisam kopā projekts pulcē 250 bērnus.

Rīgas Igauņu pamatskolas 3. klases skolēni ir trešā grupa, kura devusies apmēram divu stundu ilgā ceļojumā pa leļļu filmu aizkulisēm un kurai ir arīdzan iespēja izmēģināt roku animatora arodā. Kā top filmas scenārijs, lelles, filmā dzirdamie trokšņi un galu galā – kā lelles spēj kustēties un runāt – nodarbībā šīs kārtis tiek atklātas.

”Bija pārsteigums, ka lelles nevis pašas kustās, bet viņas kustina kāds cits,” stāsta Rīgas Igauņu pamatskolas 3. klases skolniece Elza.

Bērni varēja arī paši pārliecināties, cik rūpīgs un laikietilpīgs ir animatora darbs – lai taptu tikai viena filmas sekunde, vajadzīgas 24 bildes.

Bērnu veidoto leļļu skices variē no meistara Arnolda Burova filmu tēlu atdarinājumiem līdz pat NBA spēlējošajam latviešu basketbolistam Kristapam Porziņģim.

Filmu studija arī cer, ka šādi ne tikai rosinās bērnus vairāk skatīties Latvijā tapušās animācijas filmas, bet kādam šīs nodarbības būs impulss izvēlēties animatora profesiju nākotnē.

Video

Lasi vēl