Komentāri
Baznīcu naktī Rīgas Doma dārzā izrādīs Short Riga filmu programmu
Kadrs no filmas Corda. Publicitātes foto

Baznīcu naktī, 5. jūnijā, projekts Mans Doms sadarbībā ar Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros gaidāmā īsfilmu konkursa Short Riga komandu piedāvā četru īsfilmu programmu Doma dārzā, kuras baudīšanai apmeklētāji aicināti pulcēties plkst. 21.15.

Filmu programmu veido dažādās intonācijās pausti stāsti par ticību, cerību, mīlestību un pašu dzīvi, akcentē Riga IFF mediju un sabiedrisko attiecību vadītājs Kaspars Beķeris.

Džakomo Abrucēzes (Giacomo Abbruzzese) pērn tapusī spēlfilma ir stāsts par kādu Vidusjūras ciematu, kura iedzīvotāji pulcējas jūras krastā, lai sagaidītu izgaismotās Stella Maris skulptūras ierašanos, bet Alesandro Palaci (Alessandro Palazzi) Benzīntankā (2015) īslaicīgu patvērumu Itālijā atraduši bēgļi no Āfrikas ļaujas sapņiem par citādāku dzīvi. Tā ir spēlfilma, taču lomu atveidotāji nav vis aktieri, bet dzīvi trimdā patiešām piedzīvojuši cilvēki. Savukārt Vācijas un Horvātijas spēlfilma Cālis (2014), kura nule saņēmusi Eiropas Kinoakadēmijas balvu kā labākā īsfilma, stāsta par bērnību. Un karu. Mākslinieka Pablo Lobato darbs Corda (2014) ir viena no emocionāli iespaidīgākajiem programmas atradumiem, tas ir dokumentāls mākslas darbs, kas ar attēla un skaņas palīdzību ļauj skatītājam iejusties neierastā, intensīvā un iracionālā procesā, ko katru gadu piedzīvo tūkstošiem Brazīlijas katoļticīgo.

Short Riga kuratore Anna Veilande-Kustikova izraudzījusies filmas par dažādām tēmām, taču tās vieno to cilvēcība.

Anna Veilande-Kustikova, Short Riga kuratore 

Šīs filmas nekritizē mūsu reliģisko izvēli, tajās neatradīsit norādījumus, kā dzīvot labāk, kādām vajadzētu vai nevajadzētu būt kristīgajām vērtībām. Man patīk domāt, ka šīs filmas Doma dārza gaisotnē vienkārši radīs vietu kā mākslas baudījumam, tā pārdomām. Vietu gan telpā, gan mūsos pašos.

Doma baznīcas draudze apmeklētājus Baznīcu nakts ekskursijām uzņems jau no plkst. 18.00. Savukārt tie, kas ieradīsies uz kino seansu vakarā Doma dārzā, droši var ņemt līdzi pledus un siltu tēju termosos ērtākai un siltākai kino baudīšanai.

Oktobrī Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros gaidāmais Short Riga pirmo reizi rīko veselus trīs konkursus – starptautiskā īsfilma, Baltijas studentu īsfilma, kā arī – Baltijas mūzikas videoklips. Konkursa laureātu filmas tiks izrādītas Short Riga veidotajās programmās Riga IFF laikā no 15. līdz 25. oktobrim.

Lasi vēl