Balkānu mūzikas karalis Bregovičs atgriežas Rīgā

Komentāri
Balkānu mūzikas karalis Bregovičs atgriežas Rīgā
Foto: LETA

17. decembrī Arēnā Rīga ar savu jaunāko programmu viesosies par Balkānu mūzikas karali dēvētais temperamentīgais, ekstravagantais un Latvijas klausītāju iemīļotais mūziķis Gorans Bregovičs un viņa leģendārais Kāzu un bēru orķestris, informē Concept music pārstāve Una Griškeviča.

Latvijas klausītājiem Gorans Bregovičs ir labi pazīstams, jo viņš Latvijā viesojies vairākkārt. 2014. gada vasarā Gorans Bregovičs un viņa Kāzu un bēru orķestris aizvadīja triumfālu koncertu pārpildītajā Dzintaru koncertzālē, uz festivāla Summertime – aicina Inese Galante skatuves atskaņojot gan dziesmas no sava jaunākā albuma Champagne for Gypsies (Šampanietis čigāniem, 2013), gan arī savus lielākos hitus.

Toreiz, komentējot savu lēmumu aicināt Goranu Bregoviču piedalīties savā festivālā, izcilā latviešu operdziedātāja Inese Galante pauda: “Esmu novērojusi, ka latvieši Bregoviču mīl. Viņš ir izcils un pasaulē novērtēts komponists ar savu īpatnēju humora izjūtu un ekspresivitāti. Ne velti Bregovičs ir kļuvis par kinomūzikas ikonu un vienu no slavenākajiem Balkānu mūzikas pārstāvjiem. Arī mani viņš ir apbūris ar savu talantu, savienojot netradicionālus mūzikas stilus, no pareizticīgo baznīcas dziedājumiem līdz pat ebreju vijīgajām melodijām. Gorana mūzika ir īsts baudījums tiem, kam patīk adrenalīns un pilnīga atslēgšanās no visa apkārt notiekošā.”

Atgādinām, ka Gorans Bregovičs ir arī ievērojams filmu mūzikas komponists: viņa mūzika skan filmās Time of the Gypsies (1988), Arizona Dream (1992), Underground (1995), La Reine Margot (1994), 27 Missing Kisses (2000), Black Cat, White Cat u.c.

Par 17.decembra koncertu mūziķis teic, ka cer rīdziniekiem sarīkot īsti karstasinīgu ballīti Ziemassvētku un tuvējā Jaungada noskaņās: “Cilvēks nevar būt visu laiku apdomīgs un ļoti saprātīgs. Viņam ir tiesības kādā brīdī būt mazliet trakam, un tas ir tikai normāli.”

Biļetes uz Gorana Bregoviča koncertu varēs iegādāties Biļešu servisa kasēs un internetā, sākot no pirmdienas, 28. septembra, plkst.10.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl