Auļi sagaida pavasari ar jaunu skaņdarbu Ziedu laiks

Komentāri
Auļi sagaida pavasari ar jaunu skaņdarbu Ziedu laiks
Publicitātes foto

Latvijas jaudīgākā bungu un dūdu mūzikas grupa Auļi piedāvā skaņdarbu Ziedu laiks, informē grupas pārstāvis Kaspars Bārbals. Dziesma izdota kā ieskaņa jūnijā gaidāmajam jaunajam albumam.

Jūnija sākumā grupa laidīs klajā jaunu albumu Gadalokos, kas ir veltīts senajām latviešu gadskārtām. Auļu dalībnieki, komponējot jaunos skaņdarbus, tajos ir atspoguļojuši savas sajūtas par konkrēto laika posmu. Kā galvenais iedvesmas avots šoreiz kalpoja 1999./2000. gada izrakumos Tukuma pilskalnā atrastā 12. /13.gs. mijas vīriešu rota – bronzas piekariņš, kas pēc arhitektes Ināras Heinrihsones hipotēzes, iespējams, kalpoja kā modelis senlatviešu mūžīgā kalendāra laikskaitei.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Grupa Auļi dibināta 2003. gadā, un kopš šī brīža kopj un attīsta bungu un dūdu mūziku Latvijā. Auļi vienmēr ir smēlušies enerģiju tautas mūzikā un vienlaikus savā repertuārā izmanto gan tautas mūzikas citātus, gan oriģināldarbus.

Bungu un dūdu mūzikas grupas Auļi jaunā albuma Gadalokos prezentācijas koncerts notiks sestdien, 4. jūnijā, plkst. 19:00 Vidzemes koncertzālē Cēsīs. Biļetes var iegādāties Biļešu servisa kasēs vai bilesuserviss.lv.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl