Auļi dodas pieguļā un izdod jaunu mūzikas video

1 komentārs

Bungu un dūdu mūzikas grupas Auļi, gaidot albuma Gadalokos iznākšanu, radījuši mūzikas video vienai no albumā iekļautajām dziesmām – Pieguļā, informē grupas pārstāvis Kaspars Bārbals.

Video ilustrē seno latviešu pieguļnieku tradīciju. Pavasarī pirmo reizi pēc ziemas zirgi tika palaisti ganībās savā vaļā pieguļnieku uzraudzībā. Nereti pieguļā kopīgi jāja vairāku viensētu puiši, kas pārnakšņoja ganībās līdzās zirgiem. Tas bija nepieciešams, jo zirgus apdraudēja gan vilki, gan arī zagļi. Pieguļnieki kurināja ugunskurus, daudz dziedāja un gulēja turpat pie ugunskuriem uz skujām, zariem vai līdzpaņemtiem salmu maisiem. Pieguļnieki bieži bija jauni, spēcīgi puiši, kuri īsināja laiku, savā starpā dažādi sacenšoties un spēkojoties. Pirmā pieguļa parasti sakrita ar Ūsiņa dienu, bet pieguļās varēja jāt līdz pat Mārtiņiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pieguļā ir bungu un dūdu mūzikas grupas Auļi un vēstures rekonstrukcijas kluba Rodenpoys kopdarbs. Skaņdarba ierakstā piedalījās arī koklētāja Laima Jansone.

Video


Jaunais Auļu albums Gadalokos veltīts senajām latviešu gadskārtām, un tā prezentācijas koncerts notiks sestdien, 4. jūnijā, plkst. 19:00 Vidzemes koncertzālē Cēsis. Biļetes iegādājamas Biļešu servisa kasēs un internetā.

Koncerta īpašie viesi būs Valdis un Rūta Muktupāveli, kuri pirmajā daļā izpildīs programmu Mani balti bāleliņi, kas ir veltījums senajām un mūsdienu baltu tautām.

Sīkāku informāciju par Auļiem un jauno albumu var atrast šeit.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl