Atdzimis Latvijas Jaunatnes teātris

Komentāri
Atdzimis Latvijas Jaunatnes teātris
Foto: LETA

Pēc vairāk nekā 20 gadu pārtraukuma atdzimis Latvijas Jaunatnes teātris. Tā atjaunotāji cer aizpildīt caurumu, kas radies, nedomājot par pusaudžiem veltītām izrādēm. Ceļu pie skatītājiem teātris sāks jau rīt – ar muzikālo izrādi Un atkal Pifs.

Dibināts un ziedu laikus piedzīvojis padomju gados, bet slēgts neilgi pēc PSRS sabrukuma, no pīšļiem atdzimis Latvijas Jaunatnes teātris. Tagad teātris mīt koncertzāles Rīga telpās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Teātra atjaunotāji pauž gandarījumu par paveikto – teātris  bijis ļoti nepieciešams, jo iepriekš par jauno paaudzi nav īsti domāts.

Pirmais teātra iestudējums ir daudzām paaudzēm tuvais stāsts par sunīti Pifu un viņa draugiem. Pirmizrāde notiks rīt, un kamēr tiek iekārtota skatuve, mēģinājumi notiek blakus telpās.

Teātra veidotāji iecerējuši repertuāru balstīt uz pusaudžiem domātu literatūru, arī tādu, kas skolās noteikta kā obligāti izlasāma.

Turpmākajos mēnešos izrādei par Pifu sekos komponista Zigmara Liepiņa   muzikālais iestudējums Žanna d’Arka, kurš dienas gaismu ieraudzīja tālajā 1979.gadā, bet cenzūras dēļ tā izrādīšana pārtraukta. Nākamajā sezonā iecerēti iestudējumi Starp mums, meitenēm runājot, Suns un kaķe, un citas izrādes.

Lasi vēl