Komentāri

Maija pēdējās dienās grupa Astro’n’out izdod savu jaunāko radio singlu – dziesmu Turies, kuram tapis arī krāšņs un pacilājošs videoklips.

”Astro’n’out šis ir bijis pozitīvu pārmaiņu gads, kurā pārdomātas personīgās vērtības. Dziesma Turies ir par laiku, kuru pavadām kopā ar saviem mīļajiem, un par to kā maināmies un pieaugam, esot attiecībās un audzinot bērnus,” par dziesmu stāsta Māra Upmane-Holšteine.

Dziesmas tapšanā piedalījušies visi grupas dalībnieki – Māra Upmane-Holšteine, Juris Kalnišs, Mārtiņš Elerts, Mārtiņš Miļevskis, Toms Poišs, kā arī producents DJ Rudd, tomēr izšķirošu nozīmi dziesmas virzībai devuši Mārtiņa Elerta veidotie sintezatoru tembri un akordi. Vairāku mēnešu garumā grupa strādājusi pie kompozīcijas, kuru vēlējās radīt gaišu un iedvesmojošu.

Albumā Lauvas iesāktā sadarbība ar DJ Rudd producenta krēslā nu turpinās jau nākamajā pakāpē, arvien precīzāk jūtot grupas virzību un neļaujot palikt agrīno darbu citātos. Turies ieskandina Astro’n’out topošo albumu un vasaras koncertu sēriju.

Dziesma ierakstīta Mute Studijā, miksēja Rūdolfs Budze un Andis Ansons. Fona vokāli – Arnis Račinskis.

Vienlaicīgi ar dziesmas nonākšanu Latvijas radio stacijās, grupa laiž klajā arī dziesmas video klipu, kura producente ir grupas menedžere Kristīne Komarovska. Klipa režisors – Matīss Spaile, operators Jānis Šēnbergs.

”Klausoties šo dziesmu un runājot ar grupu, radās ideja parādīt, ka lai arī cik skaista ir bijusi pagātne, nākotne būs skaistāka. Jo reizēm cilvēki mēdz iesēdēties patīkamajās atmiņās, necenšoties vairs ko piedzīvot no jauna,” stāsta Matīss Spaile.

Tuvākie koncerti, kur būs iespēja dzirdēt Astro’n’out,:

 • 30. maijā Arēnā Rīga, Rīgā
 • 6. jūnijā Zilā karoga pacelšanas svētkos, Ventspilī
 • 19. jūnijā Briselē, Eiropas latviešu kultūras svētkos ELKS
 • 27. jūnijā Dikļu pils festivālā, Dikļos
 • 3. jūlijā Olimpiskajos svētkos, Valmierā
 • 23. jūlijā Daugavas koncertzālē, Rīgā
 • 1. augustā HOLI fest, Rīgā
 • 8. augustā Ikšķiles pilsētas svētkos

  Publicitātes foto

  Publicitātes foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl