Komentāri

Dzelžu šķindoņa un mūzikas dārdoņa – sestdienas, 16. aprīļa, pēcpusdienā klubā Melnā piektdiena notiks īpašs pasākums. Iesildoties mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivālam Zobens un Lemess sadarbībā ar vēstures rekonstrukcijas apvienību Exercitus Rigensis notiks Seno baltu karavīru turnīrs, kurā spēkiem mērosies jaudīgākie cīnītāji no Latvijas un Lietuvas, kā arī uzstāsies vairākas pašmāju muzikālās apvienības, informē festivāla rīkotāju pārstāvis Valdis Bērzvads.

Pasākumā paredzēta Latvijas lielākās un pazīstamākās folkmetāla grupas Skyforger DVD Senprūsija atskaņošana cīņas gara radīšanai, trīspadsmit karavīru cīnīšanās dažādos formātos, savukārt turnīra noslēgumā būs iespējams vērot profesionālu pilna kontakta viduslaiku cīņu paraugdemonstrējumus Battle of the Nations Latvijas komandas dalībnieku izpildījumā. Lieliska iespēja redzēt kā cīnās mūsdienu bruņinieki pilnās bruņās! Savus spēkus un prasmes zobencīņās varēs demonstrēt arī skatītāji, kas turnīrā nepiedalīsies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par pasākuma muzikālo noformējumu rūpēsies Latvijas smagās mūzikas pārstāvji – folkmetālu spēlējošie Symbolic, simfoniskā metāla apvienība Oceanpath, kā arī black metal projekts Velnezers. Sākums plkst.17.00, ieejas maksa – 4 eiro.

Atgādinām, festivāls Zobens un Lemess norisināsies no 8. līdz 10. jūlijam Viesītes novada Lonē. Šovasar festivālā uzstāsies spēcīgi un plaši pazīstami ārvalstu un pašmāju mūziķi, kuri pārstāvēs gan tautas mūzikas, gan metālmūzikas žanrus. Starp festivāla lielākajām zvaigznēm var minēt provokatīvos grieķus Rotting Christ, pašmāju metālmūzikas leģendas Skyforger, Latvijas death metal celmlaužus Sanctimony, baltkrievu pagānmetāla izpildītājus Znich, Turcijas metālistus Moribund Oblivion un mongoļu folkmetāla grupu Nine Treasures no Ķīnas. Kopumā festivālā uzstāsies vairāk nekā 20 muzikālās apvienības, kas muzicē etniskās mūzikas, folkroka un folkmetāla stilos, notiks seno amatnieku meistarklases, apmeklētāji varēs klausīties vēsturiski izglītojošas lekcijas, kā arī vērot vēstures rekonstrukcijas klubu paraugdemonstrējumus, bruņinieku cīņas un viduslaiku spēles. Festivālā darbosies arī Dabas kinozāle, kur nakts laikā tiks demonstrētas dokumentālās filmas, nakts melnumu kliedēs arī krāšņas uguns skulptūras. Vairāk informācijas: zobensunlemess.lv.

Video: Symbolic sadarbībā ar Niku Matvejevu – Daugaviņa

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl