Amerikāņu džeza zvaigzne Hariss sajūsmā par Latvijas mūziķiem

Komentāri

Kopš trešdienas galvaspilsēta atkal pulsē Rīgas Ritmos, kas šogad svin 15. gadu jubileju un atbalsojas arī tālu ārpus mūsu valsts robežām. Viens no šā festivāla galvenajiem mērķiem ir izglītot gan klausītājus, gan arī jaunos mūziķus.

Viens no šā gada gaidītākajiem Rīgas Ritmu viesiem ir amerikāņu džeza dziedātājs Alans Hariss, kurš Rīgā uzstāsies kopā ar Latvijas Radio bigbendu. Godalgotais Ņujorkas vokālists un komponists, satikts mēģinājumā Latvijas Radio mājā, stāsta, ka Neta Kinga Kola 50. atceres gadadienai veltītā koncertprogramma kopā ar Latvijas mūziķiem ir ilgi lolota sapņa īstenošanās. Džezisti ir pārliecināti, ka Kinga Kola daiļrade nebūs sveša pat tiem, kuri nav cieši saistīti ar mūziku.

”Man ir daudz koncertprogrammu kopā ar manu grupu, bet kaut kas Neta Kinga Kola mūzikā tik ļoti uzrunā ikvienu, viņš ir radījis dziesmas, kuras pasaule zina, un tas man ļoti atviegloja darbu pie šīs programmas,” stāsta Alans Hariss.

Lielākais izaicinājums bijis tik īsā laikā sagatavoties koncertam, un viņš ir patiesi gandarīts par to, kā mūziķi strādā. Kingam Kolam veltītā programma kopā ar šo Alanu Harisu ir bijis viens no šā gada lielākajiem pārsteigumiem, kurš Rīgas Kongresu namā uzstāsies 4. jūlijā.

 Māris Briežkalns, festivāla Rīgas Ritmi mākslinieciskais vadītājs

Katru gadu ir tā, ka piepildās mūsu vēlmes. Un viena no tām ir Estere Rada, kuru gaidījām divus trīs gadus, arī Rauls Midons, kurš speciāli brauc no Amerikas uz vienu koncertu Rīgā.

Mēģinājumā, kurā viesojas 900”, valda brīva un radoša atmosfēra. Viesis no ASV atklāj, ka ir pārliecināts, ka Latvijā ir daudz labu talantu, jo latvieši ir atvērti izaicinājumiem un dažādībai. Ik pa brīdim atzinīgus vārdus par darbu saņem arī viens no daudzsološākajiem jaunās paaudzes ģitāristiem Mārcis Auziņš, kurš iepriekš Harisa daiļradi iepazinis ierakstos.

”Šis stils man ir ļoti tuvs, un, tāpēc arī sanāk, ka Rīgas Ritmu laiks ir ļoti, ļoti noslogots, man konkrēti ir jāspēlē četros dažādos sastāvos festivāla ietvaros, līdz ar to ir baigā skraidīšana, bet tā skraidīšana ir ļoti patīkama, tāpēc, ka tiešām gaidu katru brīdi, kad es kāpšu uz skatuves un ir forši vienkārši spēlēt, es mīlu to lietu, tāpēc tā ir,” norāda ģitārists Mārcis Auziņš.

Arī džezmenis Hariss ir ģitārists, un tas, vai šajā festivālā kādā no dziesmām viņš demonstrēs arī savu ģitārprasmi, pagaidām saglabājas kā intriga. Taču vēl pirms izskanējuši visi vairāk nekā 30 šā gada festivāla koncerti, jau ir saplānota apmēram puse nākamā gada festivāla programmas.

Vairāk skaties video!

Lasi vēl