Komentāri
Aicina pieteikt pretendentus Latgaliešu kultūras gada balvai Boņuks 2014
Publicitātes foto

Sākusies pretendentu pieteikšana Latgaliešu kultūras gada balvai Boņuks 2014. 2015. gada 22. februārī balvas tiks pasniegtas septīto reizi, informē Latgales vēstniecības GORS pārstāve Edīte Husare. Boņuks ir vienīgā balva, kas īpaši izceļ un godina sasniegumus latgaliešu kultūras dzīvē.

Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks mērķis ir veicināt latgaliešu kultūrvides saglabāšanu un attīstību, kā arī apkopot un godināt spilgtākos un nozīmīgākos sasniegumus latgaliešu kultūrā pagājušā gada griezumā. Balvas aizsācēji 2008. gadā ir biedrības Kukuži un Latgolys Producentu Grupa, bet pērn Latgaliešu kultūras balvas rīkošanā iesaistījās Latgales vēstniecība GORS. 2014. gada balvai pretendentu pieteikumi tiek pieņemti 20 nominācijās, kas skar sabiedriskās aktivitātes, mūzikas un literatūras sfēras.

Ik gadu Latgaliešu kultūras gada balvas pasniegšanas ceremonijā satiekas aktīvākie ļaudis, kuru darbības, dzīves aicinājuma un rosīšanās lauks ir latgaliešu kultūra vai ar to saistītas nozares. Katru gadu balvu pasniegšanas ceremonija tiek kuplināta ar latgaliskiem muzikāliem priekšnesumiem. Iepriekšējā ceremonijā uz skatuves kāpa gan grupas Bez PVN un Dabasu Durovys, gan projekts Kapļi un arī mūziķis Kārlis Kazāks. Boņuks 2014 pasākuma pirmajā daļā iecerēts vēlreiz izrādīt oktobrī pirmizrādi piedzīvojušo uzvedumu Francis, kas veltīts ievērojamajam valstsvīram Francim Trasunam. Uz apbalvošanas ceremoniju klātienē ir gaidīts ikviens interesents.

Aizpildītas pieteikuma anketas balvai Boņuks 2014 elektroniska dokumenta formātā vai aizpildītas tiešsaistes pieteikuma veidā Latgales vēstniecība GORS gaidīs līdz 2015. gada 15. janvārim. Iesniegtos pieteikumus izvērtēs kompetenta žūrija savu jomu profesionāļu sastāvā.

Pērn balvas par paveikto, sasniegumiem vai aktivitāti latgaliešu kultūrā 2013. gadā balvas saņēma Latvijas Televīzijas raidījums Cytaidi latviskais, Latvijas Radio raidījums Kolnasāta, fotogrāfa Māra Maskalāna fotoprojekts Nagļi. LV 4631, Latgales lingvoteritoriālā vārdnīca, projekts Kapļi, grupas Bez PVN, Dabasu Durovys un citi, bet balva par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūrā tika pasniegta kordiriģentei un mūzikas pedagoģei Terēzijai Brokai.

Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks 2014 norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rēzeknes novada dome, Rēzeknes pilsētas dome.

Tiešsaistē anketas aizpildāmas: http://ej.uz/Bonuks2014

Saziņai un jautājumiem: bonuks@rezekne.lv

Nolikums un plašāka informācija: http://latgalesgors.lv/lv/latgaliesu-kulturas-gada-balva-bonuks

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl