Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Kultūra

FOTO: “Dabas koncertzāle” pieskandina Burtnieku palieņu pļavas

FOTO: "Dabas koncertzāle" pieskandina Burtnieku palieņu pļavas 1

Pagājušajā piektdienā, 30. jūnijā, Burtnieku ezera palieņu pļavās izskanēja augsnes dižsliekai (Lumbricus terrestris) veltītais otrais un pēdējais šīgada ”Dabas koncertzāles” koncerts. Spītējot lietus draudiem, pasākums pulcēja vairākus simtus interesentu.

”Depeche Mode” uzstāsies Rīgā ar revolucionāru šovu

“Depeche Mode” uzstāsies Rīgā ar revolucionāru šovu

Pēc iespaidīgas koncertturnejas Eiropā un Ziemeļamerikā nākamgad Latvijā uzstāsies vieni no modernās mūzikas ietekmīgākajiem māksliniekiem – ”Depeche Mode”. Grupas iepriekšējā uzstāšanās Rīgā notika 2014. gada ”Delta Machine” pasaules turnejas laikā.

FOTO: kā Žoržs Siksna 60. jubileju nosvinēja

FOTO: kā Žoržs Siksna 60. jubileju nosvinēja 2

Otrdien, 13. jūnijā, savu 60. jubileju nosvinēja Latvijas estrādes leģenda Žoržs Siksna. Mākslinieks lielo dienu atzīmēja, sagādājot svētkus saviem faniem – sniedzot lielisku dižkoncertu ”Splendid Palace”.

Mūžībā aizsaukta Dailes teātra aktrise Venta Vecumniece

Mūžībā aizsaukta Dailes teātra aktrise Venta Vecumniece

27. maijā mūžībā aizsaukta 89 gadus vecā Dailes teātra aktrise Venta Vecumniece. Māksliniece kopš 2012. gada ir iekļauta Latvijas teātra Zelta fondā un pēdējos gados spēlējusi iestudējumos Dailes teātrī, kādu laiku filmējusies arī seriālā ”UgunsGrēks” un darbojusies seriālā ”Bitīt` matos”.

FOTO: mākslas gardēži līksmo kim? astoņu gadu jubilejā

FOTO: mākslas gardēži līksmo kim? astoņu gadu jubilejā

Pagājušajā sestdienā ar četru izstāžu atklāšanu un plašu koncertprogrammu tika nosvinēta kim? Laikmetīgās mākslas centra astoņu gadu dzimšanas diena. Pasākums piesaistīja gan mākslas lietpratējus, gan sabiedrībā zināmus ļaudis.

Pirmie FOTO: kim? 8 gadu svinībās – dejojoši atspulgi, sirreālas ainavas un Anna Kareņina

Pirmie FOTO: kim? 8 gadu svinībās - dejojoši atspulgi, sirreālas ainavas un Anna Kareņina

Kopš tā atvēršanas 2009. gadā kim? Laikmetīgās mākslas centrs noorganizējis vairāk nekā 160 izstādes Latvijā un ārvalstīs un uzņēmuši pusmiljons apmeklētāju! Lai atzīmētu līdzšinējos sasniegumus un iezīmētu nākotnes plānus, centrs aicina visus uz dzimšanas dienas svinībām 20. maijā ar četru jaunu izstāžu atklāšanu un grandiozu brīvdabas koncertprogrammu.

Kas ir māksla? Intervija ar kim? dibinātāju Zani Čulkstēnu

Kas ir māksla? Intervija ar kim? dibinātāju Zani Čulkstēnu

kim? jeb “kas ir māksla?” Laikmetīgās mākslas centrs nedēļas nogalē ar plašu programmu svinēs pastāvēšanas astoto dzimšanas dienu. Svētku sajūtās par paveikto un nākotnes plāniem portāls Skaties.lv uz sarunu aicināja kim? Laikmetīgās mākslas centra dibinātāju Zani Čulkstēnu.

Pēdējo reizi Rīgā Poļiščukas ”Dzīvības kvota’’

Pēdējo reizi Rīgā Poļiščukas ”Dzīvības kvota’’

Pirms došanās uz Starptautisko teātra festivālu ‘’Varavīksne’’ pēdējo reizi šajā sezonā 29. maijā plkst. 19.00 Dailes teātra Mazajā zālē būs skatāma Gaļinas Poļiščukas izrāde ‘’Dzīvības kvota’’. Tas ir stāsts par divu radikāli atšķirīgu cilvēku tikšanos ārkārtējos apstākļos, viņu sākotnējo naidu un mīlestību, kas uzplaukst šokējošu notikumu gaitā.

FOTO: kopā ar tūkstoti dejotāju “Iļģi” nosvin 35. jubileju

FOTO: kopā ar tūkstoti dejotāju "Iļģi" nosvin 35. jubileju

14. maija vakarā postfolkloras grupa ”Iļģi” kopā ar vairāk nekā tūkstoti dejotāju Arēnā ”Rīga” priecēja skatītājus uzvedumā ”Spēlēju. Dancoju. Dejoju”. Ar šo koncertu apvienība atzīmēja savu 35. dzimšanas dienu, un svinības turpinot sarūpēts arī jauns albums.

”Positivus” programmu papildina Grandmaster Flash

“Positivus” programmu papildina Grandmaster Flash

Ik gadu ”Positivus festivāla” daudzveidīgajā programmā būtiska loma ir arī elektroniskajai klubu mūzikai, kuras aktuālākie pārstāvji nodrošina neaizmirstamu skanējumu festivāla nakts programmā. Nepārspējamu uzstāšanos festivālā sola Bronksas hiphopa leģenda Grandmaster Flash.

FOTO: Žoržs Siksna ballītē ar faniem jau sāk svinēt 60. jubileju

FOTO: Žoržs Siksna ballītē ar faniem jau sāk svinēt 60. jubileju

Nedēļas nogale uz ”Tallink” kruīza kuģa ”Romantika” aizvadīta Žorža Siksnas zīmē. Ceļā uz Stokholmu mākslinieks, ieskandinot savu jubilejas tūri, sniedza koncertu, kas izvērtās kārtīgā ballē ar sirsnīgu dejošanu, bet atceļā svinēja pats kopā ar saviem faniem.

”Laba Daba” izziņo pirmos festivāla māksliniekus

„Laba Daba” izziņo pirmos festivāla māksliniekus

No 4. līdz 6. augustam jau astoto reizi Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā ”Ratnieki” notiks starptautiskais mūzikas festivāls ”Laba Daba”, kas pulcēs kopā vairāk nekā sešdesmit mūzikas apvienību un dīdžeju no vairākām pasaules valstīm, šoreiz pat no Japānas.

”Nekad, nekad” – divdesmit gadi kopš dziesmas, kas definēja deviņdesmito gadu paaudzi

“Nekad, nekad” – divdesmit gadi kopš dziesmas, kas definēja deviņdesmito gadu paaudzi

Ievadā mazliet par basketbolu. Arī šā sporta veida nezinātāji būs dzirdējuši par vīru vārdā Maikls Džordans, tomēr pieļauju, ka tikai retais šobrīd bez vilcināšanās spētu atcerēties, kas īsti bija Džons Stoktons. Abi izcili atlēti, taču pilnīgi pretstati. Arī deviņdesmitie gadi pašmāju mūzikā asociējas ar tādiem hitiem kā “Man dimantu nav”, kas bez ironijas ir izcila popdziesma, tomēr ir skaņdarbi un grupas, kas atstājušas ne mazākus nospiedumus laikā un telpā, kaut arī citi par to eksistenci, iespējams, pat nenojauš. Bez lielas ažiotāžas savu divdesmito gadadienu šajās dienās atzīmē dziesma, kas raksturo veselu paaudzi, un es vēlētos par to parunāt.

Latviešu rokgrupa līdzās ”Radiohead” izvirzīta Eiropas mūzikas balvai

Latviešu rokgrupa līdzās “Radiohead” izvirzīta Eiropas mūzikas balvai

Eiropas neatkarīgo mūzikas izdevniecību apvienība IMPALA publicējusi gadskārtējo 25 labāko albumu sarakstu. Līdzās ”Radiohead”, ”The Radio Dept.”, ”Blood Orange” un Agnesi Obelu tajā iekļauta arī Latvijas grupa ”Židrūns” ar albumu ”Židrūns un tas, ko nevar nest”, informē mūzikas izdevniecība ”I Love You Records” pārstāve Dace Volfa.

Pēc šķiršanās ar mīļoto, Doveika staro un mirdz komēdijas pirmizrādē

Pēc šķiršanās ar mīļoto, Doveika staro un mirdz komēdijas pirmizrādē 1

Sestdien, 4. martā, pirmizrādi Latvijas Nacionālajā teātrī piedzīvoja režisora Kirila Serebreņņikova komēdija “Tuvā pilsēta”, kas ir balstīta uz Marjus Ivaškēviča darba motīviem par attiecībām ģimenē. Vienā no galvenajām lomām iejūtas aktrise Maija Doveika, kura nule kā šķīrusies no sava mīļotā, uzņēmēja Mārtiņa Butes.