Komentāri
Krievu mūzikas pērles noslēgs Rahmaņinova un Šostakoviča mūzika
Egils Siliņš. Publicitātes foto

12. un 13. martā ar vērienīgiem atskaņojumiem Rīgā un Rēzeknē noslēgsies Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra (LNSO) koncertcikls Krievu mūzikas pērles. Koncerta programmā diriģents Andris Poga iekļāvis divus diždarbus – Sergeja Rahmaņinova kora simfoniju Zvani un Dmitrija Šostakoviča 13. simfoniju Babijara, informē LNSO pārstāve Kristīne Kutuzova.

Lielās mūzikas balvas 2014 laureāts kategorijā Par izcilu sniegumu Egils Siliņš dziedās solopartiju abos koncertā iekļautajos skaņdarbos, savukārt krievu soprāns, brīvmāksliniece Irina Krikunova un Sanktpēterburgas Marijas teātra tenors Jevgeņijs Akimovs būs solisti Rahmaņinova korsimfonijā. Koncertā piedalīsies arī Valsts Akadēmiskais koris Latvija – Rahmaņinova opusu tas dziedās pilnā sastāvā, savukārt Šostakoviča simfonijas atskaņojumā piedalīsies kora vīru grupa.

Sergeja Rahmaņinova korsimfonijas vēstījumā ieausti nebeidzami asociāciju apļi. Zvana simboliskā nozīme ieskandina neizbēgamos, negaidītos un neietekmējamos notikumus – jaunību, briedumu, vecumu, nāvi un cerību uz jaunu dzīvību. Sudraba zvani – ziemas sapņiem, zelta zvani – kāzām, bronzas zvani – trauksmei, dzelzs zvani – atvadām.

Dmitrija Šostakoviča simfonijas Babijara (Бабий Яр) pirmā daļa stāsta par Babijaras traģēdiju – Otrā pasaules kara laikā Kijevas Babijaras gravā nošautajiem daudzajiem tūkstošiem cilvēku, kuru skaitā bija galvenokārt ebreji. Četras pārējās daļas aplūko humora nesalaužamo un nesakaujamo iedabu, pārgurušu padomju sieviešu iepirkšanos padomju veikalā, bailes, kas izzūd, un jaunas bailes, kas nāk līdz ar laikmeta gaitu, un visubeidzot karjeru – gan sīkā karjerisma nozīmē, gan cildenā. Simfonijas pamatā dzejnieka Jevgeņija Jevtušenko tālaika domai neērtās vārsmas un tiešs norādījums uz tumšajām nesenās vēstures dienām.

Krievu mūzikas pērļu trešajā koncertā līdzās VAK Latvija dzirdēsim arī virkni spožu solistu.  Marijas teātra solista Jevgeņija Akimova skatuves partneru uzskaitījumā ir tādi izpildītāji kā Plasido Domingo un Ferručo Furlaneto, diriģenti Valērijs Gergijevs, Lorins Māzels, Mstislavs Rostropovičs, Esa Peka Salonens, Džanandrea Noseda, Semjons Bičkovs, bet Rīgā tie būs Irina Krikunova un Egils Siliņš.

Trīskārtēja Zelta maskas goda diploma ieguvēja Irina Krikunova uzstājusies Maskavas Lielajā teātrī, Barselonas Gran Teatre del Liceu, Londonas Karaliskajā Alberta zālē, Bellīni Teatro Massimo, Neapoles Teatro di San Carlo, Ņujorkas Kārnegija zālē. Latvijas operskatītāji redzējuši Irinu Krikunovu Katerinas Izmailovas lomā Šostakoviča operas otrajā pirmizrādē 2006. gada 28. janvārī un Čočosanas lomā 2010. gadā. Irina kā Katerina Izmailova piedalījās arī LNO viesizrādēs Katānijā (Sicīlija). Minskā viņa dziedājusi solo Artura Maskata kamerdarbā Venēcijas rindas.

Koncerta Krievu mūzikas pērles III datumi:

  • 12. martā plkst. 19.00 Lielajā ģildē;
  • 13. martā plkst. 19.00 Latgales vēstniecībā GORS.

Biļetes nopērkamas Lielās ģildes un Biļešu paradīzes kasēs vai internetā bilesuparadize.lv.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl