Komentāri
Krievija par mata tiesu atpaliek no uzvaras. Eirovīzija notiks Ukrainā!
Foto: Scanpix

Sestdienas, 14. maija, vakarā uz Eirovīzijas starptautiskā dziesmu konkursa skatuves kāpa 26 valstis, lai cīnītos par uzvaru, kuras rezultātā jau pēc gada konkursu varētu rīkot savā valstī.

Pēc veiksmīga starta Eirovīzijas otrajā pusfinālā, arī Latvijas pārstāvis Justs Sirmais izcīnīja iespēju startēt arī lielajā finālā, kurā, starp citu, kā goda viesis uzstājās arī popmūzikas haizivs, amerikāņu mūziķis Džastins Timberleiks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Žūrijas un skatītāju kopvērtējumā uzvaras laurus plūca Ukraina, par mata tiesu apsteidzot Krieviju.

Eirovīzijas pusfinālā Justs uzstājās ar pirmo kārtas numuru. Kad žurnālisti preses konferencē viņam vaicāja, vai viņš vēlētos arī finālā uzstāties pirmais, Justs gan atbildēja, ka šoreiz to godu vēlētos atdod kādam citam. Viņam paveicās, jo finālā viņa uzstāšanās iekrita otrajā šova pusē – ar 20. kārtas numuru.

Šogad tika mainīta kārtība, kādā tiek paziņoti Eirovīzijas rezultāti – žūrijas un skatītāju balsis tika skaitītas atsevišķi. Sākumā tika sazvanīti valstu pārstāvji, lai noskaidrotu žūrijas balsojumu, bet vēlāk kopvērtējumā saskaitīts telefonbalsojums.

Latvijas pārstāvis Justs ieņēma 15. vietu un saņēma punktus no šīm valstīm:

Žūrijas vērtējumā – Čehija (1), Īrija (1), Gruzija (7), Šveice (3), Izraēla (5), Vācija (2), Krievija (3), Lietuva (7), Maķedonija (3), Igaunija (8), Ukraina (8), Polija (6), Slovēnija (7), Ungārija (8).

Skatītāju balsojumā Latvija saņēma 63 punktus.

Foto

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl