Koris Kamēr… ar Dzintara dziesmām uzstāsies Cēsīs

Komentāri
Koris Kamēr… ar Dzintara dziesmām uzstāsies Cēsīs
Foto: Ieva Čīka, LETA

Sestdien, 28. februārī, plkst. 19.00 Vidzemes koncertzālē Cēsis izskanēs spožos panākumus guvušā jauniešu kora Kamēr… koncerts diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā. Cēsiniekus iepriecinās Eiropas kultūras galvaspilsētas Rīga 2014 ietvaros tapusī programma Amber songs, informē koncertzāles pārstāve Sanita Ozoliņa.

Programmas Amber songs centrā ir visdažādākās latviešu tautasdziesmas, kuras vienā izlasē pēc to melodiskās un tematiskās dažādības, šim projektam atlasīja etnomuzikologs Valdis Muktupāvels. Koncertprogrammas pamatā ir Baltijas mūsdienu komponistu kormūzikas šedevri un izlase no kora albuma Amber songs, kur 17 pasaules komponisti vienojās kopīgam mērķim – rast latviešu tautasdziesmas starptautisku atšifrējumu, radot jaunas latviešu tautasdziesmu apdares.

”Cēsīs vēsturiski koru tradīcijas ir bijušas dziļas, kaut vai minot leģendāro kordiriģentu brāļu Kokaru vārdus, kuru dzīves gadi un radošā darbība bijusi saistīta ar Cēsīm. Atzīmējot šo bagāto kora mūzikas mantojumu, vēlamies, lai kora mūzika Cēsīs, tagad jaunajā Vidzemes koncertzālē skanētu regulāri,” akcentē koncertzāles Cēsis programmu direktore Inese Zagorska. ”Pagājušajā gadā notika Berlīnes kora RIAS, Latvijas Radio kora koncerti, lielas formas vokāli simfoniskajos darbos piedalījās Valsts akadēmiskais koris Latvija. Tagad klausītājiem būs iespēja dzirdēt kora Kamēr.. koncertu, kura programmā skanēs katram latvietim saprotamākais un sirdij tuvākais – latviešu tautas dziesmas – šoreiz jaunā skanējumā. Vēlos vēl piebilst, ka šī gada jūnijā kora Kamēr… māksliniecisko vadītāju un diriģentu Jāni Liepiņu mēs redzēsim pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pults pavisam jauna festivāla Čello Cēsis atklāšanas koncertā,” viņa norāda.

Spožākos panākumus Kamēr… guvis 1999. gadā Maktoberdorfas kamerkoru konkursā Vācijā, 2004. gadā iegūta uzvara Eiropas Grand Prix konkursā Gorīcijā, Itālijā, kā arī 2006. gadā izcīnītas trīs čempionu godalgas un zelta medaļas Pasaules koru olimpiādē Ksjamenā, Ķīnā. Kamēr… divas reizes ieguvis Latvijas augstāko apbalvojumu mūzikā – Lielo mūzikas balvu (2000, 2005) un ir arī četru Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku koru karu, jeb nacionālā koru konkursa laureāts. Pēdējos gadus Kamēr… strādā ar īpaši korim pasūtītām programmām, tādējādi iegūstot unikālu repertuāru, tādā veidā papildinot a capella kora mūzikas literatūru ar izcilu komponistu darbiem.

Biļetes var iegādāties koncertzāles kasē, kā arī Biļešu Paradīze kasēs un bilesuparadize.lv.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl