Kinozinātnieks Freibergs apmierināts ar Oskaru sadali

Komentāri

ASV Kinoakadēmijas balvai nominētās un zeltīto statueti saņēmušās filmas kļuvušas dažādākas, un valda zināma atkāpe no ārišķībām, pauž kinozinātnieks, asociētais profesors Viktors Freibergs.

Kinozinātnieks Viktors Freibergs ar ASV Kinoakadēmijas balvu sadali ir apmierināts. ”Tas, ka Putncilvēks ir dabūjis balvu par labāko filmu, man ļoti patīk. Es arī cerēju, ka tā notiks, jo šī ir, manuprāt, viena no šī gada ievērojamākajām filmām. Filmas beigas ir izcils kinematogrāfisks izgudrojums no scenārija viedokļa,” šorīt LNT raidījumā 900 sekundes norādīja V. Freibergs.

Jautāts, vai balvu sadalē bijuši kādi pārsteigumi, vai tās sadalītas loģiski, V. Freibergs norāda, ka arī 12 gadus uzņemtā filma Puikas gadi būtu pelnījusi kādu no galvenajām balvām. ”Filma iepriekš bija dabūjusi balvas Berlīnē un daudz kur citur, filmu pati par sevi, manuprāt, ir ļoti interesanta. Man prieks, ka balvu kā otrā plāna aktrise dabūja Patrīcija Arkete par lomu filmu Puikas gadi. Viņa ir patiesi brīnišķīga un ļoti plastiska. Man tas patika. Esmu priecīgs arī par Džulianu Mūru filmā Joprojām Alise. Džuliana Mūra arī ir viena no tādām aktrisēm, kuru nevajag apstrādāt ar datoru palīdzību, lai no viņas kaut kas iznāktu. Viņa vienmēr, manuprāt, ir bijusi no tādām patiesām aktrisēm un viena no manām favorītēm vienmēr ir bijusi,” norādīja kinozinātnieks.

Šogad ASV Kinoakadēmijas balvai pieteiktās filmas V. Freibergs slavēja kino valodas daudzveidības dēļ: ”Injaritu Putncilvēks ir ļoti eiropeiska filma, tur nav nekā no holivudiskās pompozitātes, kaut gan aktieri tur bija ļoti dažādi. Arī Puikas gadi, lai kā mēs to filmu vērtētu, ir filma, kura ir daudz vairāk vērsta uz intimitāti, uz cilvēku sadzīviskām problēmām, kas jau daudzās filmās ir. Lai arī filma nav favorīte, es tomēr augstu vērtēju to, kā aktieri spēj visu lielo filmēšanas posmu saglabāt stila izjūtu.”

Signes Baumanes animācijas filmu Akmeņi manās kabatās, kas arī visai augstu pakāpās, lai saņemtu Oskaru, kinozinātnieks vērtē kā pasaules kino standartu, absolūti izcilu filmu. ”Mums animācija ir tā, kur mēs, iespējams, varētu kādreiz kaut ko dabūt. Ātrāk nekā tas notiktu spēlfilmās,” norādīja V. Freibergs.

Norises pašmāju kino jomā pēdējā gada laikā V. Freibergs vērtē veiksmīgi, izceļot S. Baumanes animācijas filmu, Aika Karapetjana šausmu filmu M.O.Ž., Dāvja Sīmaņa savdabīgo filmu Bēgot no Rīgas.

Lasi vēl