YouTube zvaigzne kļūst par slavenu kinorežisoru

Komentāri

Viena no skatītākajām filmām Latvijas kinoteātros un arī citur pasaulē pēdējo divu nedēļu laikā ir asa sižeta trilleris ar fantastikas elementiem Hardcore. Brutālais Henrijs (Hardcore Henry). Tas pārsteidzis skatītājus ar unikālu filmēšanas metodi, kas kinostāsta galvenajam varonim pārliecinoši liek izskatīties kā tā saucamās pirmās personas ”shooter” stila datorspēles dalībniekam. Filmas režisors Iļja Naišullers, kuru kinoindustrijas milži pamanīja YouTube kanālā, gan akcentē, ka trillera panākumu pamatā ir absolūtā radošā brīvība, kādā viņam ļāva darboties producenti.

Trilleris Hardcore. Brutālais Henrijs jau ar pirmajām epizodēm rada aizraujošu intrigu, liekot kinoskatītājam uz pasauli raudzīties ar kāda vīrieša Henrija acīm, kuru pamodina skaista sieviete, kas uzdodas par viņa sievu. Tiesa, pats Henrijs neatceras neko – ne savu vārdu, ne to, vai līdzās esošā sieviete tiešām ir viņa sieva. Taču viņam neatliek daudz laika pārdomām, jo jau pēc pāris minūtēm Henrijs tiek ierauts skarbā izdzīvošanas cīņā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aizraujošā kinostāsta Hardcore. Brutālais Henrijs režisors un scenārija autors ir maskavietis Iļja Naišullers. Talantīgo trīsdesmitgadnieku paaudzes pārstāvi kinoindustrijas milži pamanīja YouTube kanālā, kur Iļja Naišullers publicēja savas indie mūzikas grupas Biting Elbows videoklipus. Acīgie producenti acumirklī piedāvāja pamatīgu finansējumu jebkurai Iļjas Naišullera iecerei, kuru viņš būtu gatavs realizēt pilnmetrāžas mākslas kino žanrā.

Foto

Aizkulišu intervijās Iļja Naišullers ir uzsvēris, ka trilleris Hardcore. Brutālais Henrijs ir bijis pamatīgs radošais izaicinājums viņam pašam. ”Katra filmas uzņemšana pamatā sastāv no nemitīgas problēmu risināšanas. Tad, kad izdodas uz problēmu paskatīties ārpus rāmja un atrisināt to radoši, izdodas vislabākie kadri. Man filmēšanas laikā diezgan bieži bija sajūta, ka, lai vai caur elli tas nāca, tomēr neviens kino guru nav uzfilmējis tik labu epizodi, kā mana komanda. Un tad laimes sajūta ilga līdz pat dienas beigām,” atklāj Naišullers.

Video: filmas treileris

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl