Uz ekrāniem nonākusi filma par ogļraču izglābšanu

Komentāri
Uz ekrāniem nonākusi filma par ogļraču izglābšanu
Foto: AFP/ LETA

Kinokompānija Warner Bros piedāvā jaunāko drāmu ar Holivudas zvaigznēm galvenajās lomās. Filma 33 (The 33) balstīta uz patiesiem notikumiem par 33 ogļraču izglābšanu Čīlē pirms pieciem gadiem.

2010. gadā visā pasaulē cilvēki pie saviem televizoriem sekoja līdzi, kā Čīlē pēc trīs mēnešu ilgušas operācijas tika izglābti 33 pazemē iesprostotie ogļrači. Toreiz to daudzi sauca par brīnumu, jo izdevās izcelt visus nelaimē nonākušos vīrus, bet ogļračus dzimtenē sveica kā varoņus. Piecus gadus vēlāk par šo stāstu ir uzņemta filma, kas šonedēļ Holivudā piedzīvojusi pasaules pirmizrādi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Galvenās lomas filmā 33 atveido Antonio Banderas, Džuljeta Binoša, Kote de Pablo un Lū Dimonds Filips.

Kā raksta The Hollywood Reporter, filmas scenāriju sāka rakstīt vēl trīs nedēļas pirms glābšanas operācijas noslēguma, kad visus ogļračus veiksmīgi izcēla no pazemes, taču tad vēl nebija zināms, kā šī krīze beigsies. Par laimi, visus veiksmīgi izcēla, un filmas autori kinolentē iekļāva arī dokumentālus kadrus no ogļraču izcelšanas.

FOTO: filmas 33 pirmizrāde Holivudā

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl