Spīlbergs ekranizē Roalda Dāla grāmatu LDM

Komentāri

Trīs talantīgākie pasaules stāstnieki Roalds Dāls, Volts Disnejs un Stīvens Spīlbergs ir apvienojušies, lai nodotu iemīļotu literatūras klasiku tālāk kinoskatītājiem filmā LDM: Lielais draudzīgais milzis (The BFG).

Stāsts ir par meiteni un milzi, kas iepazīstina viņu ar milžu pasaules brīnumiem un briesmām. LDM jeb Lielais draudzīgais milzis pats ir milžu valstības iemītnieks. Vairāk nekā septiņus metrus garš, ar milzīgām ausīm un lielisku ožu, apburoši vientiesīgs un pārsvarā sevī ierāvies. Tādi milži kā Miesasrīma, Kaulkraukšķinātājs, Māgāstūmējs ir divreiz lielāki un atbaidošāki un zināms, ka pārtiek no cilvēkiem, kamēr LDM dod priekšroku negaršīgajiem šņaucurķiem. No sākuma 10gadīgajai Sofija, nolaupītai no bērnunama Londonā, ir ļoti bail no noslēpumainā milža, kas atvedis viņu uz savu alu. Tomēr drīz meitene atklāj, ka LDM ir ļoti maigs un apburošs, bet tā kā Sofija nekad iepriekš nav satikusi nevienu milzi, viņai ir ļoti daudz jautājumu. LDM iepazīstina Sofiju uz sapņu pasauli, parādīdams kā viņš kolekcionē sapņus un sūta tos bērniem, mācot mazo meiteni par sapņu maģiju un noslēpumiem. Abu starpā izveidojas arvien ciešāka draudzība, taču viņas klātbūtne noslēpumainajā zemē ir pievērsusi nevēlamu milžu uzmanību, kas sāk kļūt par milstošu problēmu. Sofija un LDM kopā izstrādā plānu kā tikt vaļā no milžiem vienreiz par visām reizēm!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Filmas režisors trīs Oskara balvu ieguvējs Stīvens Spīlbergs (Glābjot ierindnieku Raienu, Mākslīgais intelekts, Juras laikmeta parks).

Filmas grāmatas autors Roalds Dāls tiek ierindots starp izcilākajiem divdesmitā gadsimta britu rakstniekiem, kura sarakstīto grāmatu vidū ir tādi klasiski darbi kā Čārlijs un šokolādes fabrika, Fantastiskais Lapsas kungs, jau minētais LDM un citi stāsti bērniem un pieaugušajiem.

Filmu kinoteātros Latvijā sāks izrādīt 1. jūlijā.

Foto

Video

Režisors: Steven Spielberg
Producents: John Madden, Kathleen Kennedy, Steven Spielberg, Michael Siegel
Scenārija autors: Melissa Mathison, Roald Dahl
Aktieri: Bill Hader, Rebecca Hall, Ruby Barnhill, Penelope Wilton

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl